Як поїти кроликів взимку. поїлка для кроликів своїми руками і усунення замерзання води.

Розведення кроликів - досить захоплюючий процес. Але ті, хто займався цим хоча б раз, напевно стикалися з проблемою подачі питної води тваринам в зимовий період. Якщо на вулиці холодно, вода в мисках і поїлках просто перетворюється на лід і кролики не можуть її випити. Невже немає ніякого виходу? Зрозуміло, є. Читайте уважно.
Вам знадобиться
  • електрична поїлка. кип'ятильник, лід або чистий сніг
Інструкція
1
Використовуйте шматочки чистого льоду або снігу. Кролики відмінно можуть використовувати замість води сніг і навіть лід, адже в дикій природі у них не завжди є доступ до води в зимовий час. Слідкуйте за тим, щоб у тварин був постійний доступ до мисок, в яких знаходиться чистий сніг або крижинки і обов'язково поповнюйте запас, якщо тварини його витратять. Уважно поставтеся до приготування льоду - беріть тільки чисту воду. Сніг в миски також необхідно класти тільки чистий, оскільки від якості споживаної рідини здоров'я і самопочуття кроликів залежить дуже сильно.
2
Використовуйте теплу воду і регулярно міняйте миски у тварин. У сильні холоди навіть гаряча вода дуже швидко перетворюється на лід і кролики не можуть нею скористатися. Необхідно уважно стежити за тим, щоб в мисках постійно була рідка вода. А це вимагає певної вправності і старанності. Підливайте тваринам теплої води і стежте, щоб вони встигли попити до того, як вона заледенеет. При сильному морозі іноді потрібно кілька разів за день обійти всі клітини, щоб забезпечити тварин водою в необхідній кількості.
3
Придбайте електричну поїлку для кроликів . Багато кроликів оди майструють такі пристрої самостійно, з'єднуючи кілька кип'ятильників невеликої потужності. Але для роботи з тваринами краще всього використовувати поїлку, зроблену професіоналами, це позбавить вас від небажаних ударів струмом і забезпечить рівномірний витрата електроенергії. Пристрій такої поїлки досить просте - миска або ємність з водою забезпечується додатковим шаром утеплювача, який перешкоджає швидкому охолодженню атмосферним повітрям, а одночасно з цим до поїлки під'єднується нагрівальний елемент постійного струму, який не дозволяє воді замерзнути.
Зверніть увагу
Не варто економити на нагрівальних приладах і електричних поїлках для кроликів, замінюючи все це снігом і льодом. Такий раціон кролики, зрозуміло, можуть перенести, але враховуйте, що на «розпалювання» льоду і снігу вони будуть витрачати власну енергію, а значить почнуть більше їсти. Гроші, зекономлені вами на електриці, ви витратите на додатковий корм.
Корисна порада
Багато кролівники вважають, що кроликів поїти і зовсім необов'язково. І дійсно, ці тварини можуть легко обходитися без води, добуваючи необхідну вологу з соковитою їжі. Але є одне «але» - під час вагітності та лактації самкам кроликів необхідна додаткова волога. І якщо заводчик не забезпечує кроликам постійний доступ до води, приплід різко знижується.