Як в'язати планку для гудзиків.

Для зовнішнього вигляду виїзного вироби дуже важливо, наскільки якісно виконана застібка. Планкам необхідно приділити серйозну увагу. Вони повинні бути виконані рівно і акуратно, не стягувати виріб і не утворювати занадто великих отворів в місцях з'єднання з основною деталлю. Особливо це важливо для виробів, пов'язаних вільної в'язкою з товстих м'яких ниток.
Вам знадобиться
  • - пряжа, з якої пов'язано виріб, або обробна;
  • - спиці по товщині пряжі.
Інструкція
1
Планку для гудзиків можна виконати декількома способами. Якщо ви в'яжете на машині з тонких ниток, зробити її можна і пришивною. Для вироби, пов'язаного на спицях, прив'яжіть планку безпосередньо до деталі або взагалі виконуйте її одним полотном з передом. У першому випадку малюнок буде розташовуватися в поперечному напрямку, в другому - так само, як і на основній деталі. Частіше використовуються перший варіант.
2
Для виконання поперечної планки наберіть з краю деталі потрібну кількість петель. Це дуже важливий момент. Кількість визначається на око, але петель не повинно бути ні занадто мало, ні надто багато. Про таку планці подумайте до того, як почати в'язати деталі, до яких вона буде прикріплюватися. Кантову петлю в цьому випадку краще не знімати, а провязивать, щоб місце стику вийшло еластичним.
3
Прикріпіть нитку до початку стику. Проведіть спицю під кромочную петлю, захопивши обидва її краю. Витягніть робочу нитку. З цієї ж кромочної при необхідності наберіть ще одну петлю. Скільки петель витягати з кожної - залежить від щільності в'язання та товщини ниток. Для виробу, який в'яжеться з м'якої товстої пряжі, може бути достатньо однієї петлі. Якщо ви використовуєте спиці на номер менше, ніж для виконання інших частин вироби, набирайте дві. Можуть бути й інші схеми: з трьох-чотирьох кромок витягають по 1 петлі, наступну пропускають. У кожному разі дивіться, яка схема підходить саме до вашого виробу.
4
Заздалегідь подумайте про малюнок, яким ви будете вив'язувати планку. Він повинен добре виглядати з основним візерунком і в той же час бути досить щільним. Зв'яжіть планку лицьовій або виворітного гладдю, хусткової в'язкою, подвійний гумкою. Інші види гумок не підходять, оскільки вони або стягують край, або розтягуються самі і виглядають неакуратно.
5
Планку можна зробити одинарної або подвійної. Перший варіант підходить для дуже щільного в'язання з товстих ниток, подвійна планка буде виглядати занадто грубо. В цьому випадку зв'яжіть смужку потрібної ширини і закрийте петлі. При виконанні другого варіанта відзначте початок лінії згину вузликом іншого кольору. Якщо ви в'яжете планку лицьовій гладдю, то ряд, за яким вона буде згинатися, зв'яжіть так, щоб на лицьовій стороні виявилися виворітні петлі. Другу половину планки зв'яжіть лицьовій гладдю. Вільний край прив'яжіть до кромочним петлям або пришийте трикотажним швом.
6
Для планки з отворами наберіть петлі точно так само, як і в попередньому випадку. Довяжіте її до лінії, на якій будуть розташовуватися отвори. На поперечної планці зручніше робити вертикальні петлі. Для цього через рівні відстані закрийте по кілька петель, а в наступному ряду над закритими наберіть стільки ж. Далі в'яжіть так само, як і планку без отвору, до місця згину. Позначте цю лінію. Пров'яжіть ще кілька рядів, складіть планку по лінії згину і приміряйте. Зробіть і на підгин отвори для петель. Розрахуйте їх так, щоб при згинанні планки вони виявилися строго навпроти вже наявних отворів. Петлі для гудзиків можна буде обв'язати гачком або обмітати тими ж нитками.
7
Іноді планка в'яжеться однією деталлю з виробом. Вона теж може бути подвійною або одинарною. На початку в'язання наберіть петель стільки, скільки потрібно для основної деталі, для зовнішньої і внутрішньої сторін планки. В цьому випадку зручніше в'язати смужку хусткової в'язкою або виворітного гладдю (якщо малюнок в основному в'яжеться лицьовими). Отвори для гудзиків зручніше зробити горизонтальні. Дов'язати до потрібної висоти, закрийте кілька петель по серединам зовнішньої і внутрішньої сторін планки, а в наступному ряду стільки ж петель наберіть. Зробіть отвори на рівних відстанях один від одного.
В'язані петлі для гудзиків можуть бути найрізноманітніших форм і розмірів. Почати вчитися вив'язування цієї необхідної деталі вироби варто з «основ» - з традиційних вертикальних петель.
Вам знадобиться
  • Нитки, спиці
Інструкція
1
По лицьовій стороні вироби зв'яжіть праву половину планки. Провязани петлі перекиньте на шпильку і застебніть її. Решта петлі пров'яжіть на висоту, що перевищує висоту отвору на 2 ряди. При цьому вив'язувати з боку отвору кромочні петлі. Після пров'язування останнього з цих рядів нитка виявляється з боку петлі для гудзиків и.
2
С булавки зніміть петлі на додаткову спицю, візьміть другий клубок ниток починайте в'язати цією ниткою з боку отвору. Пров'яжіть нею кількість рядів, рівну висоті петлі.
3
Відріжте нову нитку, якої в'язали, залишивши на ній вільний пятисантиметровий відрізок.
4
Щоб з'єднати частини планки, пров'яжіть основною робочою ниткою петлі, які перебували на додатковій спиці.
5
При створенні наступних рядів в'язання сховайте на виворітну сторону кінець обрізаної допоміжної нитки.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=805UoYld04I
Корисна порада
Якщо ви плануєте використовувати великі гудзики, для міцності можна обшити краю петлі залишилися вільним кінцем додаткової нитки (в цьому випадку варто залишити відрізок побільше - приблизно 10 см).