Як зняти бензонасос.

Майже у всіх моделях сучасних автомобілів використовується електричний бензонасос, розташований в бензобаку. В автомобілях старого зразка бензонасос зазвичай розташовується у верхній частині двигуна, і для його заміни достатньо буде скористатися викруткою і ключем. Справитися з цим завданням зможе практично кожен автолюбитель.
  1. Спочатку за допомогою необхідних інструментів від'єднайте магістральні трубопроводи.
  2. Після цього відкрутіть сам бензонасос, і якщо він розбірний - зніміть з нього верхню захисну кришку. Завдяки цій нехитрій маніпуляції ви зможете витягти сітку бензонасоса і промити її в разі забруднення (або ж замінити в разі пошкодження).
  3. Якщо ви зіткнулися з необхідністю зняти бензонасос сучасного типу (електричний), вам доведеться зіткнутися з більш складною завданням. Для цього необхідно демонтувати паливний бак.
  4. Знявши паливний бак, постарайтеся якомога акуратніше і стійкіше розмістити його на платформі або верстаті, після чого відкрутите болти, за допомогою яких кріпиться бензонасос.
  5. Витягувати бензонасос з паливного бака необхідно в зборі з кронштейном. Для того, щоб зняти бензонасос, необхідно буде зняти кришку паливного бака і від'єднати дріт від негативної клеми акумулятора.
  6. Фільтр кріпиться до насоса за допомогою спеціальної скоби, тому, розтиснувши її, ви зможете витягнути фільтр і оглянути його. Сильно забруднене фільтр підлягає заміні. Роботи по заміні фільтра подразумевают установку нового фільтра на місце старого, а також подальше закріплення його скобою і гумовою подушкою. Після цього нижню частину бензонасоса можна вставити назад в кронштейн. Тепер збірку можна встановлювати назад - в паливний бак.
  7. Якщо заміні підлягає не фільтр, а весь бензонасос, необхідно повністю його демонтувати. Для цього слід послабити хомут в верхній частині бензонасоса і від'єднати від нього шланг. Після того, як буде від'єднана також проводка від клем, бензонасос можна зняти. Не забудьте відокремити нижній кінець бензонасоса від кронштейна і зняти з нього гумову подушку.
Ланос - це воістину народний автомобіль. Дешевий, практичний, надійний, але комплектація досить багата. Паливна система інжекторная, в баку знаходиться електричний насос, який створює тиск в рампі перед форсунками.
Однією з популярних моделей є Chevrolet Lanos. Це американська марка автомобіля, тільки прообразом даної моделі з'явився автомобіль Daewoo Lanos родом з Кореї. Простота в обслуговуванні, висока надійність, багата комплектація (якщо порівнювати з російським автопромом), невибагливість, досить низька вартість як самого автомобіля, так і запчастин, зіграли вирішальне значення. У підсумку ця модель стала своєрідним народним автомобілем на території Росії і України. Паливна система Ланоса мало чим відрізняється по конструкції від сучасних російських автомобілів. Що став вже звичним інжектор забезпечує стабільну роботу двигуна в будь-яких режимах. Звичайно ж, потужність мотора значно збільшується, витрата бензину же зменшується. Двигун дуже економічний, а цю рису можна віднести до переваг, які впливають на вибір автомобілістів.

Склад паливної системи

Стандартна інжекторная система, серце якої - це чотири форсунки, які представляють собою електромагнітні клапани. Робота форсунок здійснюється за допомогою блоку управління, в якому закладена спеціальна прошивка. Прошивка - це програма, яка відстежує безліч даних про роботу двигуна, на їх основі відбувається функціонування систем. Щоб змінити потужність двигуна, досить змінити час відкривання форсунок. Відповідно, витрата палива теж ізменітся.Топлівная рампа, до якої підключені форсунки, при роботі двигуна знаходиться під певним тиском. Це тиск створюється за допомогою електричного бензонасоса, встановленого безпосередньо в паливному баку автомобіля. Правда, між рампою і топливопроводом мається регулятор тиску. Якби його не було, то тиск в рампі постійно змінювалося, а за рахунок регулятора воно залишається постійним.

Зняття паливного насоса

Зняття насоса проводиться в наступних випадках: • поломка поплавкового датчика рівня; • засмічення сітки бензонасоса; • поломка бензонасоса; • періодична заміна паливного фільтра.Расположен насос під заднім сидінням. Перед проведенням робіт необхідно знеструмити його, вийнявши запобіжник і завести двигун. Це дозволить скинути тиск в паливній системі. Після відключаємо мінусову клему з АКБ (для більшої надійності), приступаємо до зняття. По-перше, знімаємо штекер з проводами. Акуратно, на верхній його частині знаходяться жовті фіксатори, здушивши які, він з легкістю виходить. На фиксаторах також тримаються паливні трубки. По-друге, електронасос зафіксований на баку за допомогою стопорного кільця, яке потрібно провертати проти годинникової стрілки, щоб зняти. Коли воно витягнуто, можна витягнути бензонасос, тільки відразу потрібно злити з нього бензин. А далі проводите повну заміну або міняєте фільтруючий елемент. Збірка проводиться в зворотній послідовності.