Як подолати труднощі на роботі.

Помилки на роботі трапляються практично у всіх. Не настільки важливо, у чому саме ваша вина - припустимо, ви забули вчасно подати важливий для компанії документ або випадково пропустили заздалегідь заплановану ділову зустріч. Рано чи пізно доводиться мати справу наслідками, думати, як вийти з ситуації, що склалася з найменшими втратами.
Інструкція
1
Як тільки ви зрозуміли, що зробили непоправну помилку, спробуйте емоційно відсторониться від неприємної ситуації. Не метушитися і не піддавайтеся паніці. Присядьте, глибоко і вільно зітхніть, постарайтеся розслабитися. Якщо ви сидите в своєму офісі «як на голках», вийдіть з приміщення, пройдіться по коридору, подихайте свіжим повітрям на вулиці або вмивайтеся холодною водою. Тільки після цього повертайтеся на своє робоче місце. З точки зору психологів, під впливом стресу і навалилися на вас емоцій вам буде складно контролювати себе. Якщо ви тут же продовжите працювати, то з великою ймовірністю ви зробите ще більше помилок. Краще покиньте робоче місце хоча б на кілька хвилин. Перш ніж приступати до подальших дій, приведіть свої думки в порядок. Ваші емоції вщухнуть, страх і відчай поступляться місцем тверезому міркуванню. Сподівайтеся на успішний результат, але при цьому підготуйтеся до гіршого. Будьте готові до всього і продумайте, як ви будете діяти в тій чи іншій ситуації.
2
Якщо ви зробили помилку, не намагайтеся її приховати, зізнавайтеся. Правда все одно вийде назовні. Якщо ваш начальник помітив, що ви запізнилися на зустріч на цілих півгодини, було б нерозумно заперечувати це. Психологи вважають, що каяття викликає більш сприятливу реакцію, ніж вимовлене сухим тоном вибачення. Ваш бос побачить, що ви дійсно засмучені й пригнічені своїм промахом, і зрозуміє, що ви будете робити все можливе для того, щоб не повторити свою помилку.
3
Беріть всю відповідальність на себе. Чи не звалювати провину на інших і не змушуйте своїх колег виправляти ваші помилки. Якщо труднощі виникли тільки у вас, значить, рішення повинні приймати ви. Вирішуйте свої проблеми по можливості самостійно. Якщо ви внаслідок крупного промаху когось підвели, не уникайте розмови. Обговоріть подальші кроки, які, на вашу думку, варто вжити, запропонуйте кілька власних варіантів вирішення проблеми.
4
Не надавайте труднощам занадто великого значення. Намагайтеся працювати краще і ефективніше, і рано чи пізно вашу роботу почнуть цінувати. Покажіть, що ви незамінний співробітник. Збільште свою працездатність. Не бійтеся пропонувати нові ідеї та проекти, будьте доброзичливі по відношенню до співробітників. Ви досягнете позитивних результатів, коли розкриєте свій потенціал.
Навчання - заняття непросте. Сьогодні без знань і навичок неможливо забезпечити собі повноцінне життя і знайти високооплачувану роботу. Незалежно від того, йде мова про школу або про вищий навчальний заклад, учню в будь-якому випадку доведеться стикатися з численними труднощами - як в плані засвоєння навчального матеріалу, так і в плані здачі всіляких заліків, іспитів, курсових робіт. Так як же подолати труднощі в навчанні і стати кваліфікованим фахівцем?
Вам знадобиться
  • Навчальна література, щоденник, Internet
Інструкція
1
Весь процес навчання можна розділити на кілька цілком ясних частин. На першому етапі ви повинні навчитися ставити завдання на весь період навчання (наприклад, семестр або чверть), потім ставити щотижневі і щоденні завдання. Тайм-менеджмент, або ефективне використання часу - запорука успіху ефективних людей. Все відмінники - вкрай систематизовані люди. Якщо у вас не вистачає терпіння і сили волі, щоб слідувати жорсткому режиму дня, складіть собі приблизний план справ, які потрібно виконати "сьогодні". Тоді ви станете набагато більш ефективним як у процесі навчання, так і в житті.
2
Не варто забувати про те, що для вирішення будь-якої проблеми необхідно користуватися певними засобами (інструментами) і володіти конкретними навичками (вміти застосовувати свої знання). Тому, якщо питання ефективного розподілу часу вирішене, потрібно правильно вибрати засоби і дізнатися, які ж знання вам потрібні. А тут уже, як кажуть, "не варто винаходити велосипед". Запитайте поради у фахівців, викладачів. Спробуйте звернутися по допомогу до колег по навчанню, які домагаються досягнення власних навчальних цілей з видимою легкістю. На худий кінець, отримаєте необхідну інформацію в Інтернеті.
3
Якщо ви дізнаєтеся, що конкретно від вас вимагається, можна приступати до вирішення навчальної проблеми. Постарайтеся вирішувати її поступово, від простого до складного. Вибір необхідної навчальної літератури в більшості випадків є запорукою успішного навчання.
Зверніть увагу
Дуже поширеною помилкою є надмірна зосередженість на навчанні. Без активного відпочинку, спілкування, спорту та повноцінного сну немислимий ефективний процес навчання.
Корисна порада
Користуйтеся гаджетами. Використання електронних книг, наприклад, заощадить вам масу часу і грошей. Завжди носіть із собою папку з паперами - адже вчитися можна в будь-який час, не тільки в першу половину дня.Учітивайте, в який час у вас найкраще виходить працювати. Якщо ви "сова", то більше спите вранці і більшу частину інформації засвоюйте в темний час доби.