Як привчити до рук шиншилу.

Шиншила - одне з найчарівніших домашніх вихованців. Вона крупніше хом'ячка, володіє абсолютно приголомшливою зовнішністю і так м'яка і бархатиста на дотик, що не залишить байдужим жодного любителя тварин. Однак багато заводчики-аматори стикаються з тим, що шиншила боїться своїх нових господарів і ніяк не хоче звикати заплигувати до них на руки або навіть підходити близько. Як же приручити цього маленького пухнастиків?
Інструкція
1
Дайте шиншил час освоїтися в новому будинку. Шиншила, як і будь гризун, що не дуже любить гучних звуків і підвищеної уваги до власної персони. Звичайно, ці звірята піддаються одомашнення, але на це потрібен якийсь час і терпіння. Не вимагайте від своєї шиншили, щоб вона моментально почала стрибати до вас на руки і спілкуватися з усіма гостями та членами родини. Якщо звір привезений з квартири великого заводчика, швидше за все, до постійної уваги і наполегливим пестощів він не звик. Дайте шиншил час освоїтися в своєму новому будинку і по можливості не докучайте їй своєю присутністю. Через кілька днів, коли тварина знову відчує себе в безпеці, йому самому стане цікаво, що ж знаходиться за межами клітини. Ось тут-то можна почати приручення.
2
Почастуєте малюка чим-небудь смачним. Для приручення ідеально підходить родзинки або шматок яблука. Починайте з простого - відкрийте клітку і покладіть частування поруч з будиночком шиншили. Після того, як тварина перестане боятися і почне виходити з укриття, можна ускладнити завдання і почати давати йому родзинки через грати клітки. Просуньте частування між прутами і дочекайтеся поки шиншила візьме його у вас і з рук. Поступово модернізуйте вправи, домагаючись того, щоб тваринка не боявся ваших рук і навчився брати їжу з них.
3
Деякі шиншили дуже сприйнятливі до ласки і погладжувань, але тільки деякі. Велика частина цих гризунів спокійно живе і без ваших чухання, абсолютно не відчуваючи в них необхідності. Якщо хочете гладити звірка, майте на увазі, що задоволення від цього процесу сам він навряд чи отримає. Ваше завдання - привчити шиншилу не боятися ваших рук і постійних дотиків, тоді вона почне охоче заплигувати на ваші долоні, брати з них корм і не буде тікати при спробах її помацати.
Зверніть увагу
Вистачати шиншилу різко не тільки небажано, але й травмоопасно. Особливо заповзятливі тваринки можуть дуже боляче вкусити свого кривдника - адже для них будь-які спроби схопити їх асоціюються з агресією. Крім того, шиншила дуже легко втрачає частину хутра, щоб сховатися від свого переслідувача, тому якщо не хочете стати володарем облізлій шиншили - звертайтеся з нею акуратніше.
Корисна порада
Під час прогулянок шиншили по квартирі намагайтеся постійно тримати її в полі зору або знаходитися десь поблизу. Якщо звір відмовляється повертатися в свою клітку, його доведеться ловити, а для шиншили подібна процедура пов'язана з величезним стресом. Постарайтеся заманити тварина в будиночок частуванням або ванною з піском.