Як склеїти бампер на ВАЗ. Як склеїти бампер від пріори.

Неприємності за кермом, як правило, осягають практично кожного автомобіліста, в тому числі і господаря ВАЗа . Нерідкі випадки пошкодження бампера, який, на щастя, можна відремонтувати самостійно, шляхом склеювання. Тому не потрібно при його пошкодженні відразу поспішати в магазин і купувати новий.
Вам знадобиться
  • - поліефірна смола;
  • - епоксидний клей.
Інструкція
1
Перш ніж починати склеювати бампер на ВАЗ, визначте, з якого матеріалу він виготовлений, так як саме від цього залежатиме технологія його ремонту. Для цього подивіться маркування на внутрішній поверхні бампера.
2
Далі від'єднаний від машини бампер, добре очистіть від бруду і уважно огляньте його на наявність тріщин або пробоїв. Дрібна тріщина, вчасно не заклеєна, надалі може принести чимало клопоту, тому беріть до уваги будь-яку поломку. Якщо ваш бампер поліпропіленовий, то спаяти невеликі тріщини паяльником, а якщо матеріал бампера - поліуретан, то тут паяльник буде неприйнятний.
3
Бампер з поліуретану склейте, використовуючи епоксидний клей. Цей полімерний клей дозволить усунути різні пошкодження, заощадивши при цьому ваші грошові кошти. Перед склеюванням в місці пошкодження вирівняйте всі нерівності, розігрів бампер зсередини. Далі добре подгоните один до одного прилягають боку бампера, провівши їх зачистку.
4
Зачищені деталі знежирте спеціальним розчинником. Після цього епоксидний клей в певній пропорції розмішайте з поліефірної смолою і почніть намазувати його на внутрішню сторону бампера. Як тільки клей візьметься плівкою, переверніть бампер і займіться зовнішнім склеюванням. Висохлий повністю клей можна зачистити, але в цьому випадку спустошену поверхню необхідно буде пофарбувати, так як пошкоджена плівка легко пропускає вологу, а це дуже негативно позначиться на структурі клею.
5
Після того як бампер буде відновлений, зробіть його повний косметичний ремонт, щоб склеєні тріщини були якомога менш помітні.
Зверніть увагу
Будьте обережні, склеюючи бампер будь-яким полімерним клеєм, так як їх випаровування отруйні для людського організму. Тому склеювання виробляєте в спеціальній масці і в добре провітрюваному приміщенні.
Корисна порада
Відсутні осколки бампера можна замінити стеклотканью, приклеюючи шматочок за шматочком, поки не досягнете потрібної товщини.
Ремонт бампера склеюванням застосовується тоді, коли бампер виготовлений з термореактивних пластмас. Даний спосіб є альтернативою звичної зварюванні. Сучасні технології дозволяють ремонтувати як термопласти, так і реактопласти. Клей для даної процедури є високомолекулярним з'єднанням, і після затвердіння виходить полімерний матеріал.
Інструкція
1
Виберіть клей, який підходить до вашого бамперу. Враховуйте те, що якщо склеюються поверхні згодом забарвлюватимуться і сушитися, то краще купити термореактивний або термопластичний клей. При нагріванні дані типи клею не руйнуються і не змінюють своїх властивостей.
2
Проведіть підготовку поверхні до робіт. З внутрішньої сторони ретельно вимийте бампер, щоб видалити всі забруднення. Обробіть краю ушкодження абразивним кругом, що збільшить площу контакту клею і пластика і міцність з'єднання.
3
Використовуйте спеціальні рідини, які називаються стимуляторами адгезії, якщо пластик важко склеюється або попередня обробка поверхні утруднена. Перевірте рівень підготовки бампера до робіт. Для цього можна нанести краплю 60% розчину етилового спирту. Якщо все гаразд, діаметр плями буде більше 35 мм.
4
Нанесіть самоклеящуюся алюмінієву фольгу з внутрішньої сторони для того, щоб зафіксувати елементи і не допустити витікання клею. Нанесіть клей, намагайтеся, щоб його кількість була оптимальним. Недолік клею призведе до зменшення міцності, а надлишок зробить властивості поверхні і клейового з'єднання різними.
5
Після нанесення почекайте якийсь час. Воно коливається від 10 хвилин до декількох годин. Забезпечте якісну фіксацію поверхонь, що склеюються, щоб запобігти їх зміщення.