Як вивести пляму від буряка. бурякове пляма на шовку.

Свіжа і варений буряк - джерело яскравих і жирних плям. Пораючись на городі або на кухні, господині наражають себе на небезпеку розлучитися з одягненою одягом - бурякові плями є одними з найскладніших. Але все ж позбутися від них і врятувати одяг допоможуть кілька способів, кожен з яких застосовується роками господинями всіх країн.
Інструкція
1
За умови, що пляма від буряка свіже, відразу ж залийте його окропом. Натягніть тканину над відром або тазиком, і лийте гарячу воду на пляма , поки воно не зникне. Перед застосуванням цього способу обов'язково подивіться етикетки одягу - можливо, ви завдасте шкоди тканини впливом гарячої води.
2
Скористайтеся сіллю. Звичайна кухонна сіль здатна вивести багато видів плям, в тому числі і від буряка. Засипте пляма великою кількістю солі, залиште на 5-7 хвилин, приберіть сіль. Знову візьміть сіль і потріть пляма . Завдяки вбираючим (абсорбуючим) властивостям солі плями видаляються в 80% випадків.
3
Для виведення плями від буряка використовуйте 5% -ний аміачний розчин. Цей спосіб особливо хороший для білих тканин.
4
При плямах не першої свіжості застосовуйте відбілювачі (для збереження тканини використовуйте не хлорні склади). Залийте тканину рідиною проти плям на 10 хвилин, потім трохи потріть забруднене місце як при ручному пранні, а після виперіть одяг у пральній машині, додавши до порошку ще трохи пляма виводітеля.
5
Досвідчені господині радять видаляти буряк з одягу молоком. Цей спосіб діє не з усіма видами тканини.
6
Спробуйте вивести плями від буряка за допомогою прального мила, багато з яких сьогодні містять у своєму складі пляма виводять речовини, і тому ефективні в боротьбі навіть з буряком. Намочіть тканину теплою водою, натріть милом і залиште на 8-10 хвилин, потім потріть і змийте. Знову натріть милом і тепер заперіть як слід. Пляма має відійти, в іншому випадку повторіть процедуру.
7
Лимонна кислота допомагає в боротьбі з плямами. Якщо вищеперелічені способи не допомогли, засипте пляма лимонною кислотою. Врахуйте, що це найсильніший засіб роз'їдає тканину, тому не залишайте її більш ніж на 3-5 хвилин. На дошках і інших поверхнях лимонну кислоту можна залишати на більш тривалий термін.
Зверніть увагу
Метод з сіллю можна використовувати не тільки для одягу. Він також годиться для очищення рук і обробних дощок.