Як визначити стиль керівництва.

Роль керуючого, керівника, не тільки почесна, але й дуже відповідальна. Це люди, в обов'язок яких входить прийняття рішень. Ці рішення впливають не тільки на них, а й на тих працівників, які перебувають у них в підпорядкуванні. Одним з інструментів управління є стиль керівництва, і те, наскільки правильно він обраний, впливає на ефективність роботи ввіреного керівнику підрозділу. Визначити стиль керівництва можна за деякими формальними ознаками.
Інструкція
1
Авторитарний стиль керівництва характеризується однозначним і чітким, встановленим порядком. Керівник такого типу спілкується з підлеглими за допомогою інструкцій і наказів, які вони повинні неухильно виконувати. Умовляння і пояснення такої керівник як інструмент мотивації не визнає. Вплинути на думку такого керівника тому, хто знаходиться в його підпорядкуванні, практично неможливо. Але цей тип керівника прекрасно підходить для воєнізованих організацій з чіткою системою ієрархії.
2
Керівник, що дотримується аналітичного стилю в спілкуванні з підлеглими, свої рішення засновує на аналізі наявних даних і точного розрахунку, що виключає вплив випадкових факторів. Прийняте в результаті аналізу рішення, він вважає єдино правильним і прагнути виконати його максимально якісно. Такий керівник покладається на свій інтелект і аналітичні здібності, схильний до перфекціонізму. Цей стиль керівництва ефективний, коли підприємство займається науковими дослідженнями, інженерними та фінансовими розрахунками.
3
Творчого керівника характеризує нестандартність мислення, креативність. Йому важливий не тільки результат, але і сам процес. Це скоріше тип особистості, тому творчі керівники зовсім не обов'язково зустрічаються в областях, пов'язаних з мистецтвом. Ці люди вважають, що сенс важливіше формальностей. Його підлеглі беруть участь в ухваленні рішень, вільний потік їх ідей - ось той матеріал, на основі якого після відповідного аналізу та обробки приймаються управлінські рішення. Такого керівника будуть раді бачити в будь-якій компанії, але, звичайно, не в кожному відділі.
4
Соціальний стиль керівництва полягає в тому, що керувати усвідомлює свою відповідальність, в першу чергу, за своїх підлеглих. Тому він намагається забезпечити їх потреби, які є умовою продуктивного праці. Він завжди приймає рішення, порадившись з колективом, вважаючи себе першим серед рівних. Соціально орієнтований керівник часто враховує особисті проблеми співробітників, йде на компроміси, за які підлеглі йому вдячні і віддають роботі більше сил і енергії, ніж це потрібно за їх службових обов'язків. Цей стиль керівництва затребуваний в будь-якій області діяльності підприємства.
Зверніть увагу
Ідеальний керівник - той, хто вміє поєднувати всі ці стилі в пропорціях, потрібних для вирішення поставлених перед колективом завдань, залежно від їх особливостей.