Як замінити мережеву карту.

Трапляється, що мережева карта комп'ютера виходить з ладу. У такій ситуації вона підлягає заміні. При виборі і установці нової карти і її установці необхідно дотримуватися ряду правил.
Інструкція
1
У всіх випадку операцію по заміні мережевої карти варто робити при знеструмленому комп'ютері. Але перед тим, як відключати від його блоку живлення силовий шнур, обов'язково коректно завершіть роботу операційної системи.
2
Якщо вийшла з ладу мережева карта, вбудована в материнську плату, відключіть її в CMOS Setup. Потім придбайте нову карту з інтерфейсом PCI і встановіть її у вільний слот. Переставте кабель в неї.
3
Якщо вийшла з ладу звичайна мережева карта, нову придбайте з тим же інтерфейсом (ISA або PCI) і з тим же входом (для кручений пари або коаксіального кабелю). Гигабитную мережеву карту можна замінити на звичайну, також призначену для кручений пари, але максимальна швидкість передачі даних впаде. Те ж відбудеться при заміні 100-мегабитной карти на 10-Мегабитного.
4
Перед заміною карти відключіть від неї кабель. Якщо він коаксіальний, від'єднувати його можна тільки відключивши шнури живлення від комп'ютера і все периферійних пристроїв. Потім виверніть гвинт, яким металева планка плати кріпиться до корпусу. Витягніть з слота стару плату, вставте нову, а потім закріпіть її тим же гвинтом. Підключіть кабель до неї.
5
В операційній системі Windows до XP включно до нової карті можуть не підійти драйвера від старої. В Linux з ядром 2.4 і вище, а також в Windows Vista і наступних версіях така ситуація малоймовірна. Ядро Linux взагалі не розрізняє мережеві карти різних виробників і працює з ними усіма однаково. Єдине, що може в ньому не заробити - старі плати з інтерфейсом ISA.
6
Налаштуйте карту засобами своєї операційної системи. Правильно виберіть режим її роботи: фіксований локальний IP або DHCP. Якщо ваш провайдер веде облік MAC-адрес, повідомте йому відповідний параметр нової карти. Для цього в Linux виконайте команду ifconfig, в Windows - ipconfig/All.
7
Переконайтеся в тому, що нова карта запрацювала.
Мережеві карти бувають двох видів - інтегровані (вбудовані в материнську плату) та окремі. Принципову відмінність в них полягає лише в тому, що інтегрована вже йде в комплекті при покупці материнської плати, а окрему вам ще належить купити, щоб вставити в PCI роз'єм. Принцип їх роботи і настройки по суті нічим не відрізняється, тому дії, описані нижче, підійдуть для обох видів.
Інструкція
1
Зайдіть на сайт виробника, щоб скачати додаткове програмне забезпечення для мережевої карти. Зазвичай ця операція не потрібна, оскільки мережева карта - це такий елемент, якому часто не потрібні додаткові драйвера. Вона використовує стандартні драйвера Windows. Якщо робота мережевої карти є незадовільною з причини різного роду збоїв, справа може бути саме в програмному забезпеченні.
2
Встановіть мережеву карту в роз'єм, якщо вона не є інтегрованою. Після її установки в гніздо операційна система самостійно виявить новий елемент. Подивіться на задню панель системного блоку, а зокрема на панель мережевої карти. Про правильність роботи пристрою свідчать поперемінно миготливі помаранчевий і зелений діоди. Якщо вони не блимають, витягніть і вставте знову у відповідне гніздо мережевий кабель. Якщо ця дія не принесло очікуваних результатів, перевірте правильність установки в материнській платі мережевої карти. Щоб додати мережеву карту , вищеописаних дій має вистачити, але бувають такі ситуації, коли саму плату потрібно активувати безпосередньо з операційної системи.
3
Відкрийте меню «Пуск». Перейдіть в «Мережеві підключення». У вікні клікніть правою кнопкою миші на іконці «Підключення по локальній мережі». Далі виберіть команду «Включити». Якщо активувати мережеву карту таким чином неможливо в силу того, що відповідну іконку в зазначеному місці виявити не вдається, поступите інакше. Зайдіть в «Панель управління», далі в «Диспетчер пристроїв». У списку виберіть networking controller. Клікніть на ньому правою кнопкою миші і виберіть "Задіяти». Після цих дій має з'явитися вікно з написом «Включення». По завершенні процедури мережева карта буде включена.