Як вибрати розмір кластера. Як змінити розмір кластера флешки.

Кластер запам'ятовує (жорсткого диска, наприклад) являє собою мінімальний обсяг простору диска, на якому можуть бути розміщені файли. На кластерах , що складаються з суміжних секторів, засновані файлові системи ОС Windows. Питання вибору розміру кластера актуальний при форматуванні жорсткого диска.
Інструкція
1
Відкрийте «Мій комп'ютер", клацніть правою кнопкою миші по значку жорсткого диска, який збираєтеся відформатувати. Виберіть команду «Форматувати». У вікні, необхідно вибрати файлову систему, а також встановити розмір кластера, який буде використовуватися даними диском.
2
Якщо у вас встановлена ОС Windows 7 або Windows XP при використанні файлової системи NTFS вибір розміру кластера варіюйте між 512 байтами і 64 кілобайт. Якщо ви використовуєте файлову систему FAT, то вибору немає, доступний тільки один варіант - 64 кілобайт. В файлової системі FAT32 можна вибрати обсяг між 1024 байтами і 32 кілобайт. Найширший діапазон розмірів кластера підтримується файлової системою exFAT - від 512 байт до 32 мегабайт.
3
Визначте, який використовувати розмір кластера при форматуванні жорсткого диска. Це буде залежати від файлів, які зберігатимуться на флешці або вінчестері. Якщо на ньому будуть знаходитися файли невеликих розмірів, виберіть менший розмір кластера. Якщо диск призначений для зберігання відеофайлів, музики, та інших файлів великого обсягу, оптимальним буде вибір крупнішого розміру кластера.
4
Візьміть до уваги при виборі величини кластера той факт, що він являє собою мінімальний обсяг місця, який виділяється на диску. Наприклад, якщо розмір кластера обраний 512 байт, а файл, скопійований на нього, важить 1 байт, то він займе для зберігання все 512 байт. Тому велика кількість дрібних файлів в сумі займуть менше місця на такому диску, на якому розмір кластера менше. З іншої точки зору, чим більше кластер, тим швидше будуть відбуватися операції запису і зчитування інформації. Для диска, на який збираєтеся копіювати тільки фільми, виберіть максимальний розмір кластера, а для флешки, призначеної для роботи з документами, встановіть мінімальний його розмір.