Як зробити соус для шаурми. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Просте популярна страва «шаурма» або «шаверма» прийшло до нас зі Сходу. В корж (товщина залежить від країни) загортають м'ясо (курка, баранина, свинина), додають овочі і соус - от і все блюдо. Багато що залежить саме від соус а, тому готувати його потрібно з розумом.
Вам знадобиться
  • ряжанка
  • сметана
  • майонез
  • лимон
  • часник
  • приправа хмелі-сунелі
  • перець чорний мелений
  • цукор
  • сіль
Інструкція
1
Кількість інгредієнтів регулюйте в залежності від того, скільки в кінцевому підсумку потрібно соус а. Ряжанки, сметани і майонезу повинен бути приблизно однаковий обсяг (наприклад, по 150 грамів). Змішайте ряжанку, сметану і майонез в глибокій мисці. Перемішуйте до отримання однорідної маси. Це буде основа для соус а.
2
Додайте столову ложку цукру і стільки ж солі (при 150-200 грамах кожного кисломолочного продукту). Знову все ретельно перемішайте.
3
Вимийте лимон, розріжте його навпіл, і половину ще раз на дві частини. Візьміть чверть лимона і видавіть з неї сік в миску з соус ом.
4
Очистіть зубчики часнику і пропустіть їх через чеснокодавку в соус . Уважно стежте, щоб не переборщити з ним, інакше соус вийде занадто гострим. На вказану кількість продуктів в середньому знадобиться близько 10 зубчиків часнику.
5
Додайте приправи. Приблизно половину столової ложки упаковки хмелі-сунелі і стільки ж чорного перцю.
6
Все перемішайте і залиште соус настоятися на дві-три години.
7
Спробуйте також інший спосіб приготування соус а до шаурми. Цей рецепт прийшов до нас із Сирії. Вам знадобиться: простокваша, часник, сіль, лимон, оливкова олія, червоний перець (бажано додати арабські трави, але якщо їх немає, можна обійтися і без них) .Положіте міцну кисляк у марлю, натягнуту над каструлею, і залиште на ніч у холодильнику для того, щоб пішла зайва рідина.
8
Вранці помістіть кисляк у миску. Пропустіть очищений часник через чеснокодавку і відправте в миску.
9
Чайну ложку солі, спеції і сік половини лимона додайте в соус . Потім, розмішуючи, додайте оливкову олію до отримання потрібної консістенціі.В даний рецепт за бажанням можна додати кетчуп, зелень і навіть солоний огірок, натертий на дрібній тертці.
Зверніть увагу
У будь-якому соусі для шаурми обов'язкова присутність кисломолочного продукту.