Як подовжити виту пару. Як з'єднати виту пару 8 жив.

Якщо вам потрібно збільшити довжину мережевого кабелю, то виконати цю процедуру можна різними способами. Деякі шляхи вирішення даного завдання дуже прості, але вимагають фінансових витрат, нехай і незначних.
Вам знадобиться
  • - ніж;
  • - ізоляційна стрічка.
Інструкція
1
Придбайте додатковий мережевий кабель з конекторами на обох кінцях. Знайдіть спеціальний перехідник, що дозволяє з'єднувати між собою мережеві кабелі. Коштують ці пристрої дуже мало, тому тричі подумайте, чи варто намагатися самостійно подовжити мережевий шнур. З'єднайте з його допомогою дві кручені пари, отримавши тим самим єдиний кабель.
2
Проблема в тому, що підходящого перехідника може не виявитися під рукою. У такій ситуації можна самостійно з'єднати два мережевих кабелю. Візьміть ножик або скальпель і зніміть ізоляцію з одного кінця кручений пари. Намагайтеся не пошкодити при цьому внутрішні дроти.
3
Краще очистити 10-15 сантиметрів, щоб було простіше виконувати подальші операції. Тепер акуратно оголити кожен окремий дріт. Обов'язково залиште трохи неізольованого простору, щоб не переплутати кольори з'єднуються кабелів. Ображати внутрішні дроти таким чином, щоб їх довжини відрізнялися на 1-2 сантиметри. Це необхідно для запобігання виникнення високого навантаження в певному місці.
4
Аналогічні процедури виконайте з іншим з'єднуються мережевим кабелем. Природно, внутрішні дроти потрібно обрізати обернено пропорційно довжинам аналогічних кабелів першої кручений пари. Акуратно скрутіть попарно дроти однакових кольорів. Ізолюйте всі з'єднання спеціальною стрічкою.
5
Тепер виконайте ізоляцію загальної скрутки. Краще не шкодувати ізоляційної стрічки, бо неякісне з'єднання проводів може негативно відбитися на роботі мережі. Пам'ятайте про те, що краще не використовувати довгий час подібні з'єднання. Придбайте спеціальний коннектор і підключіть до нього два мережевих кабелю. Обов'язково перевірте працездатність отриманої кручений пари. Спочатку випробуйте її, використовуючи для прямого з'єднання двох комп'ютерів.
Що робити, якщо через перестановки комп'ютера в іншу кімнату виникла необхідність подовження кручений пари, або стався обрив кабелю? Чи варто змінювати кабель повністю (як часто радять на різних форумах) або вирішити виниклу проблему можна своїми руками? Є кілька способів.
Інструкція
1
Основні способи з'єднання кручений пари: скрутка, спайка, використання телефонного перехідника TCU3 (мама-мама) і роз'ємів 8Р8С (в народі RJ45). У будь-якому випадку швидкість зв'язку може впасти максимум на 10 відсотків.
2
Отже, спробуємо наростити кабель за допомогою RJ45: з допомогу кліщів, обладнаних ножами з обмежувачами, зачистите дроти (розплітання пар не повинно бути більше 1,2 см)
3
Розберіть дроти по парам і зберіть за кольорами залежно від існуючих стандартів (головне пам'ятати, що треба використовувати кабелі, обтиснуті з обох кінців однаково і дотримуватися схеми
4
Обріжте рівно дроти. Візьміть коннектор 8Р8С (RJ45) і з нижньої сторони вставте дроти в отвори до упору і ще раз все перевірте з'єднання.
5
Візьміть обжимний інструмент (крімпер) і обіжміть вилку RJ-45, потім вставте її в TCU3.
6
Менш ефективний спосіб - скручування. Його часто використовують на вулиці, коли немає ні інструментів, ні роз'ємів, ні паяльника, а є ножиці і ізолента: надріжте ізоляцію і зніміть її з кабелю (головне не пошкодити провідники)
7
Акуратно розплетіть пари і зніміть з них ізоляцію, після чого щільно скручені зачищення ділянки добре ізолюйте, причому кожен окремо. Потім зробіть загальну ізоляцію (тут головне не жаліти ізоляційну стрічку.
8
Може цей спосіб і виглядає примітивно, але в більшості випадків при усуненні обриву на вулиці саме він і застосовується, і що найголовніше він працює. Ну а якщо після цього ділянку мережі працює повільно або видає помилки, значить, ви або порушили схему, погано скрутили дроти або пошкодували ізоляційну стрічку.