Як перевірити роботу антивіруса.

Найчастіше не все програмне забезпечення виконує свою роботу коректно. Антивірусні системи - це особливий момент, оскільки деякі шкідливі програми можуть блокувати моніторинг системи. Для того щоб уникнути цього, періодично перевіряйте роботу вашого антивіруса.

Вам знадобиться

- підключення до інтернету.

Інструкція
1
Створіть новий текстовий документ. Скопіюйте в нього наступне вміст без лапок: "X5O! P% @ AP [4 \ PZX54 (P ^) 7CC) 7} $ EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE! $ H + H *", після чого збережіть зміни. При цьому ваша антивірусна система повинна бути включена. Якщо програма працює коректно, то вона обов'язково повинна видати протягом короткого періоду часу про знайдену загрозу, і в списку знайдених потенційно шкідливих файлів буде створений вами документ. Зазвичай на це потрібно не більше 10 хвилин при середній конфігурації комп'ютера.
2
Якщо ви хочете перевірити роботу антивіруса в області сканування переглядаються вами веб-сторінок, введіть в рядку адреси браузера наступну адресу: http://www.windowsfaq.ru/serv/viruses/eicar . html. При коректній роботі антивіруса система попередить вас про потенційно небезпечному сценарії і запропонує не продовжувати роботу за цим посиланням. Ця адреса насправді не є шкідливим і не зашкодить вашу файлову систему, він створений спеціально для перевірки роботи системи захисту комп'ютера.
3
Також перевірте роботу вашого антивіруса за допомогою спеціальних файлів, створених спеціально для цих цілей. Вони не завдають шкоди вашій операційній системі або файлів на комп'ютері, проте вони повинні в обов'язковому порядку бути виявлені антивірусом в тому випадку, якщо він працює справно.
4
Для цього скачайте ваш комп'ютер і чекайте реакції системи захисту. Зазвичай антивірус знаходить їх навіть у випадку, якщо бази сильно застаріли протягом 5-10 хвилин з моменту з появи, а в кращому випадку відразу ж при їх появі, оскільки хороші системи захисту перевіряють файл на наявність шкідливого коду ще при його завантаженні.
Зверніть увагу

Будьте уважні при роботі в мережі, обов'язково користуйтеся антивірусом з функцією сканування веб-сторінок.

Корисні поради

Виконуйте перевірку приблизно пару раз на місяць.