Як зменшити синяк. Як зменшити тканину.

Синці , або гематоми, час від часу виникають у людей різного віку. Вони можуть з'явитися в результаті ударів, травм, медичних маніпуляцій, вікових змін судин. Застрахуватися від ударів і падінь неможливо, а от зупинити розвиток синяка і зменшити його, вчасно прийнявши заходи - дуже навіть реально.
Інструкція
1
Прикладіть лід або інший холодний предмет на забите місце одразу ж після травми або удару. Холод зменшить підшкірне кровотеча, полегшує біль, знімає набряк тканин. Щоб прибрати дискомфорт, загорніть лід в шматок чистої тканини і охолоджуйте забій протягом 10-15 хвилин. Потім зробіть перерву на 1-2 години. Повторіть кілька разів протягом першої доби.
2
Якщо площа ушкодження велика, забинтуйте забите місце еластичним або звичайним бинтом. Тиск на пошкоджені судини значно зменшить кровотечу і запобіжить надмірний набряк навколишніх тканин.
3
Через 24 години після забиття або травми прикладайте до гематомі теплу грілку, загорнуту в чисту тканину. Можна зробити теплу ванночку, якщо поверхневі тканини не пошкоджені. Синяк вже сформований, і сухе або вологе тепло допомагає розширювати судини для кращої циркуляції крові, лімфи. Тепло сприяє відтоку міжтканинної рідини і зменшенню набряку.
4
Використовуйте креми з вітаміном К в складі або спеціальні засоби від синців на рослинній основі. Наприклад, гель Бадяга форте володіє розсмоктуючу дію, підсилює приплив крові до клітин, відновлює їх харчування. Є й лікарські мазі, що зменшують синці та гематоми - троксевазін, троксерутин, ліотон. Вони покращують циркуляцію крові, зменшують набряк і болючість тканин, зміцнюють судинні стінки. Ці мазі продаються без рецепта, але перед використанням краще проконсультуватися з хірургом або травматологом.
5
Майте на увазі, що синці, розташовані на ногах і в нижній частині тіла, заживають повільніше, ніж на обличчі і тулубі. Це пов'язано з великим тиском крові в судинах нижніх кінцівок, тому кровоточити вони будуть довше і гоїтися гірше. Синці на ногах можуть залишатися яскравими протягом місяця і більше.
6
Якщо у вас часто з'являються синці, уникайте тривалого перебування на сонці. Це робить шкіру більш схильною гематом. До цього ж результату може привести тривалий прийом ліків, що розріджують кров, наприклад, аспірину. Приймайте достатня кількість вітаміну С, який зміцнює судини.