Як виявити апендицит.

Апендицит або запалення червоподібного відростка кишечника - поширене і відоме всім захворювання. Майже кожен з нас чув про те, що ця хвороба розвивається дуже швидко і може привести до ускладнень, небезпечним для життя. Тому особливо важливо знати перші ознаки апендициту.
Інструкція
1
Якщо ви відчуваєте біль в області живота, зверніть увагу на наступні ознаки. При гострому апендициті біль спочатку відчувається у верхній половині живота або в області пупка, без чіткої локалізації. Через кілька годин біль переміщується в правий нижній відділ живота. Залежно від розташування апендикса (відростка), біль може бути вище або нижче пупка з правого боку.
2
Ляжте на спину і перевірте, посилюється чи біль у правій області живота при сміху, чханні, кашлі, зміні положення тіла. У хворих апендицитом біль стає сильнішою в положенні на лівому боці - симптом Сітковського. Обережно натисніть на праву клубову частина живота і різко відпустіть - при апендициті біль повинна стати різкій (симптом Бартомье-Міхельсона).
3
Проаналізуйте свій стан. Нудота буває частим супутником апендициту. Нерідко з'являється блювота, особливо на початку захворювання. Стан може нагадувати отруєння неякісними продуктами, але розлади стільця і діареї найчастіше не виникає. У хворих на мові з'являється білий наліт, температура може підніматися до 37-37.5 градусів.
4
З особливою увагою поставтеся до дитини, у якого захворів живіт - хвороба у дітей прогресує особливо швидко. У малюка з'являється нудота, багаторазова блювота, підвищується температура. Біль у животі має тупий характер без чіткої локалізації. Через це хвороба легко сплутати з розладом кишечника або ентеровірусної інфекцією.
5
Якщо ви підозрюєте апендицит у вагітної жінки, майте на увазі, що больові відчуття і симптоми перитоніту можуть бути неявно виражені через розташування апендикса за збільшеною маткою. Симптоми апендициту слабо виражені і у літніх людей через вікового зниження реактивності організму. Такі люди завжди в групі ризику, і доставити їх в клініку треба якомога швидше.
6
Пам'ятайте, що всі ці симптоми носять відносний характер, і поставити діагноз на їх підставі важко навіть лікарям. Тому при першій підозрі на апендицит необхідно викликати швидку допомогу або самостійно приїхати в лікарню для обстеження. Розрив апендикса (перитоніт) небезпечний для життя!
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Q3-la0hrmsE