Як порахувати погонний метр. Як порахувати ціну линолиума.

Значна частка матеріалів для будівництва та ремонту продається погонними метрами : дошки, лінолеум, ковролін та ін. Перш ніж вважати, необхідно провести прості вимірювання приміщення, в якому ви хочете використовувати покриття. Завдяки таким обчисленням ви зможете придбати точну кількість матеріалу і не переплатити за зайву частину.
Інструкція
1
Для початку необхідно дізнатися ширину і довжину кімнати. Зробити це можна за допомогою звичайної вимірювальної стрічки. Запишіть всі розміри, і сміливо вирушайте в магазин будівельних матеріалів для ремонту здійснювати покупку. Брати з собою стрічку або рулетку немає необхідності, тому що в магазинах є для цього спеціальний дерев'яний метр, працівники універсаму проведуть всі потрібні виміри.
2
При купівлі будь-яких підлогових покриттів враховується тільки довжина матеріалу, а ось ширина у всіх стандартна. Тому якщо довжина вашої кімнати шість метрів, а ширина чотири, вам підійде, наприклад, лінолеум чотириметрової ширини і шість метрів погонних. Заплатіть ви тільки за метраж. Відповідно, якщо ширина менше, то і погонний метр коштує дешевше. Заощадити таким способом все одно не вийде, так як доведеться стикувати покриття.
3
Після того як продавець-консультант відміряє вам бажаний матеріал, можете зробити нехитрі обчислення. Помножте отмеренную довжину на вартість, в результаті у вас повинна вийти сума, яку вам необхідно оплатити. Уточніть її у співробітника магазина, і вирушайте до каси.
4
Після прибуття додому спробуйте прикинути, чи достатня кількість метрів покриття ви купили. Якщо ви все-таки помилилися у своїх розрахунках, на жаль, повернути в магазин або обміняти лінолеум, ковролін або інший матеріал вже не можна. Всі товари, які продаються метражем, відповідно до закону «Про захист прав споживачів» поверненню та обміну не підлягають. Тому будьте дуже уважні при покупці, щоб не купувати ще невеликий додатковий відрізок будівельного матеріалу.
Корисна порада
При покупці найкраще придбайте трохи більше метрів, це дасть вам упевненість в тому, що навіть якщо ви помилилися у підрахунках, купленого матеріалу все одно вистачить.