Як подолати страх перед аудиторією. Як побороти страх при виступі перед аудиторією.

Деякі люди відчувають страх перед публічними виступами. Але боязнь найчастіше виявляється необгрунтованою, оскільки для неї немає ніяких причин, окрім психологічних. Щоб перестати боятися, треба взяти емоції під контроль.
Інструкція
1
Ретельно підготуйте майбутнє виступ перед аудиторією , продумайте складові частини. Збудуйте структуру мовлення: постарайтеся зробити її зрозумілою, яскравою і такою, що запам'ятовується. Можливо, слід підготувати наочні посібники, які додадуть впевненість і відвернуть увагу аудиторії від вашої персони.
2
Кілька раз прорепетируйте виступ перед дзеркалом; добре, якщо знайдете слухача, який зможе вислухати і дати деякі поради. Постарайтеся довести підготовлену промову до автоматизму, аж до передбачуваних пауз та інтонацій.
3
В день перед виступом добре відпочиньте. Викиньте з голови думки про «судний день». Не здумайте стимулювати впевненість спиртними напоями або ліками, щоб не нашкодити організму, адже в потрібний момент не зможете сконцентруватися.
4
Незадовго до виступу послухайте енергійну мелодію або пісню, які допоможуть налаштуватися на бойовий лад.
5
Якщо є можливість, ознайомтеся з приміщенням, в якому будете виступати. Визначтеся, де будете стояти або сидіти.
6
Перед початком виступу привітайтеся з людьми, посміхніться, подивіться в очі. Треба зрозуміти, що перед вами звичайні люди, які потребують корисної інформації.
7
Розслабтеся - це перешкодить появі страху або боязкості. Зробіть повільний вдих. Уявіть, що добре тримайтеся, спокійні і впевнені.
8
Під час виступу сконцентруйтеся і не думайте про те, як виглядаєте в очах оточуючих. Головне, цілком зосередитися на зміст промови.
9
Оберіть людини з аудиторії і, виступаючи, намагайтеся дивитися на нього або повертатися поглядом.
10
Говоріть щиро, без апломбу і хизування, намагайтеся бути самим собою.
11
Частіше виступайте перед різними аудиторіями: страх зникне з досвідом.
Багато людей відчувають страх перед публічним виступом . Для того, щоб його подолати звертаються до психологів. Хоча часом людина, невпевнена у собі, сам може впоратися з цим комплексом, треба лише попрацювати над собою.
Інструкція
1
Відмовтеся від думки, що якщо ви під час виступу зробите яку - або помилку, то це буде серйозною помилкою і вас почнуть зневажати. Жодна людина не застрахований від помилок, навіть оратори, які десятиліттями виступають перед публікою, обмовляються. Ви не повинні бути ідеальні, адже ви звичайна людина. Навіть, якщо помилитеся, нічого серйозного не станеться, так багато хто просто цього не помітять або зрозуміють. Багато оратори навпаки вважають свої помилки благом, так як їх вони більше ніколи не скоюють.
2
Програвайте в думках свій виступ. На сцені ви повинні виглядати впевненим в собі, грамотно вимовляти всі фрази. Відганяйте від себе думки, що ви будете заїкатися, червоніти і нервувати. Відрепетируйте свій текст перед дзеркалом наодинці, потім перед своїми рідними. Це допоможе вам автоматично запам'ятати текст свого виступу. Так ви зможете запрограмувати себе тільки на відмінний результат.
3
Якщо ви вільно розбираєтеся в темі доповіді і можете навести приклади з власного життя, не соромтеся, додавайте в спілкування з глядачами свої спостереження. Слухачі відчують вашу щирість і бажання донести до них потрібну інформацію. Для цього дивіться на аудиторію доброзичливо, повірте, люди зовсім не чекають вашого провалу, вони прийшли просто послухати виступ.
4
Перед важливим днем обов'язково добре відпочиньте, виспіться. Якщо вам ніяк не вдається заснути, випийте теплого молока з медом. Увімкніть спокійну музику, помедитируйте, зробіть дихальні вправи. Поступово ви заспокоїтеся і заснете природним шляхом.
5
Перед виступом Не передбачається стимуляторів (алкоголю, кави тощо), це навпаки може завадити вашої мови.
6
Під час самого виступу знайдіть поглядом в аудиторії особи, які висловлюють доброзичливість і зацікавленість. Уявіть, що саме для них ви приготували свою доповідь.
7
Іноді боязнь виступу перед аудиторією йде з попереднього невдалого досвіду. В цьому випадку вам буде потрібна допомога психіатра, тому що, можливо, без його послуг і гіпнозу вам просто не обійтися.