Як фотографувати вночі.

Нічні фотографії несуть в собі особливу чарівність. Навіть самий непоказний сюжет при світлі ліхтарів починає грати фарбами, перетворюється на казкову ілюстрацію. Але для того, щоб фотографія вийшла якісною, при зйомці необхідно дотримуватися кількох правил.
Вам знадобиться
  • - Камера з ручними настройками
  • - Штатив
  • - Тросик
  • - Пульт для фотоапарата
Інструкція
1
Давайте розглянемо, як зробити два види нічного фото, а саме нічний міський пейзаж і нічний портрет на вулиці. Для обох випадків вам знадобиться фотоапарат з можливістю ручних налаштувань і штатив. В ідеалі ви можете використовувати ще й тросик або пульт дистанційного керування камерою, але якщо їх у вас немає, то можна скористатися вбудованим таймером з таймером.
2
Для зйомки міського пейзажу краще вибирати так зване «режимний час». Під ці словом мають на увазі час відразу після заходу сонця, коли на місцевість спускаються сутінки, ліхтарі вже запалилися, але темрява ще не поглинула місто. Виберіть сюжет для зйомки, стежте при цьому за тим, щоб в кадр не потрапляли ліхтарі, що знаходяться дуже близько. Встановіть камеру на штатив, вимкніть спалах, виберіть мінімальне значення ISO. Баланс білого можна довірити автомату, затисніть діафрагму камери до мінімуму. Тут варто зауважити, що чим більше затиснута діафрагма, тим більше буде її значення. Тобто для нічної зйомки потрібно вибирати параметр діафрагми 8-22 проти звичайних 4-5 вдень. Це дозволить домогтися максимальної різкості на знімку.
3
Витримка при таких умовах зйомки у вас буде досить великий, тому щоб уникнути змазування потрібно спробувати не допустити навіть найменшого струсу камери. Струсити камеру ви можете, просто натиснувши пальцем на кнопку, тут-то і знадобляться дистанційний спуск затвора або таймер автоспуску. Сфокусуйте камеру і спустіть затвор камери. Почекайте, поки він спрацює, в силу великої витримки для цього може знадобитися від 10 до 15 секунд. Обов'язково зробіть декілька знімків, змінюючи експозицію в плюс і в мінус. З часом до вас прийде досвід, і ви зможете відразу вибирати потрібне значення експозиції.
4
Якщо ж ви хочете зняти людини на тлі нічного міста, включите спалах, але зменшіть в настройках її потужність удвічі, а то й утричі. Відійдіть від моделі метра на 2-3, встановіть камеру на штатив, виберіть пріоритет витримки. Витримку в залежності від умов зйомки варто взяти в межах 1/30 - 1/10 сек. Зробіть кілька кадрів, порівнюючи результати. Якщо модель виявляється пересвеченние, потужність спалаху варто приглушити ще більше і навпаки. Якщо ви зробили все правильно, то у вас має вийти правильно проекспоніровать портрет, а задній план красиво прорісям без чорних провалів.