Як плести фенечки з двох ниток. навчити дитину плести.

Яскраві нитяні браслети в народі називають фенечками. Це недороге, але майстерно сплетене вручну прикраса, користується особливою популярністю у дитячому та молодіжному середовищі. Навчиться плести фенечки може навчитися навіть дитина - благо, сьогодні існує безліч інструкцій і описів простих і складних моделей і візерунків. Для початку потрібно освоїти плетіння з двох ниток - робочої і осьової, а також спеціальні вузли.
Вам знадобиться
  • - нитки муліне;
  • - ножиці;
  • - шпилька;
  • - подушка.
Інструкція
1
Виберіть просту модель прикраси і не надто хитромудрий візерунок для плетіння фенечки . Після того як ви вивчите основні прийоми роботи, можна буде приступати до більш хитромудрим схемам. Для тренування вам знадобиться два мотка ниток муліне різних кольорів. Їх довжина повинна бути близько 1 м, тобто в кілька разів більше, ніж майбутнє прикраса.
2
Візьміть осьову нитку (№1) - на ній ви будете робити вузли з робочої нитки (її можна умовно назвати №2). Вирівняйте обидві нитки і на відстані 7-10 см від їх кінчиків зав'яжіть у вузол (це майбутня зав'язка браслета).
3
Проколіть отриманий вузол шпилькою і закріпіть його до подушки. Нитки №№1 та 2 розділіть.
4
Лівою рукою натягніть осьову, а правою захопіть робочу нитку і оберніть нею «вісь», роблячи рух зліва направо.
5
Протягнете кінчик нитки №2 з утвореної петельки, після чого обережно посуньте готовий правий петельний вузол догори.
6
Зробіть таким же чином другий вузол, впритул підсунувши його до попереднього. Затягніть його не надто туго. Перед вами - подвійний вузол. Тепер нитки №№1 та 2 поміняли свої місця і функції.
7
Виконуйте лівий петельний вузлик аналогічно, однак в дзеркальному відображенні. Роблячи робочої ниткою подвійний вузол, рухайтеся справа наліво.
8
Освойте правий і лівий поворот. Для правого: на осьової нитки необхідно зробити робочої ниткою правий петельний вузол, після чого - лівий. Для лівого: робоча нитка виконує ліву петельку, слідом - праву.
9
Коли нитяний браслет необхідної довжини буде готовий, зав'яжіть його «хвостики» вузлом і підрівняйте зав'язку ножицями.
Корисна порада
Коли ви навчитеся плести фенечки з двох ниток, можна спробувати працювати з трьома, потім з великою кількістю ниток. Для зручності вибирайте різнокольорові муліне і розкладайте їх по порядку (наприклад, парні - червоні, непарні - помаранчеві і т.п.). Вам потрібно ниткою з лівого краю зав'язувати подвійні вузли на кожній наступній нитці, поки робоча нитка не стане крайней справа. Потім ви знову почнете працювати з лівої крайньої ниткою; далі дійте за зразком.