Як зробити формочку своїми руками.

Форми можуть знадобитися в самих різних ситуаціях. Діти без них просто не можуть жити - як же інакше спекти пасочки з піску? Господині необхідні формочки для всілякої випічки. Їх, звичайно, можна купити і в магазині, але в продажу не завжди можна знайти те, що потрібно саме вам і саме в даний момент. Формочки можна зробити своїми руками , а матеріал для них завжди знайдеться під рукою.
Вам знадобиться
 • - алюмінієва банка;
 • - пластмасові пляшечки;
 • - лінійка;
 • - металевий в'язальний гачок або спиця;
 • - наждачний папір;
 • - кулькова ручка;
 • - ножиці;
 • - степлер;
 • - гострий ніж;
 • - калька або інша прозора папір;
 • - комп'ютер з будь-яким графічним редактором;
 • - принтер.
Інструкція
1
Для іграшкових формочок підберіть пластикові пляшки. Вони можуть бути самої різної форми. Дуже добре, якщо знайдуться пляшки з-під дитячого шампуню в формі симетричних фігурок звірят. Намітьте лінію симетрії. Найкраще це зробити кульковою ручкою, але можна і процарапать. Простежте, щоб вона перетинала всю фігурку.
2
Розріжте пляшку по наміченої лінії ножицями або гострим ножем. Якщо є які-небудь зайві деталі, на зразок «носика», через який виливається шампунь, обріжте і їх. Краї обробіть наждачним папером, щоб позбутися від задирок. У вас може вийти відразу дві формочки.
3
Такі формочки для піску можна зробити і з несиметричних пляшок і фігурних баночок. Виберіть найбільш виразний і опуклий ділянку (наприклад, мордочку звірятка). Відступите від лінії розмітки кілька сантиметрів і намалюйте ще одну лінію. Розріжте пляшку по ній. Таким чином, можна дати і друге життя зламаним пластмасовим іграшкам.
4
Нічого страшного, якщо у вас під рукою є тільки круглі і прямокутні пляшечки. Відступите від дна сантиметра 3-4 і проведіть лінію по всьому периметру. Вона повинна бути паралельна дну. Розріжте пляшечку по цій лінії. У вас вийшла формочка і «відходи виробництва». Якщо у цій другій частині є горлечко, одним рухом ножиць вона перетворюється в совочок. Ще раз ображати пляшку сантиметрів на 5-6 нижче горлечка. Надайте їй форму совка. Горлечко буде рукояткою, а лопатку сформуйте залежно від форми пляшки.
5
Формочки для печива зробіть з термостійкого матеріалу. Для цього згодиться алюмінієва банка з-під пива чи іншого напою. Підійдуть і банки від консервів, але вони не дуже зручні, бо необхідна вам смужка вийде занадто короткою. Банку добре вимийте, відріжте дно і верхівку. Розріжте її по шву, щоб вийшов прямокутник. Бажано, щоб краї його були рівними, тому денце відрізуйте акуратно гострим ножем або ножицями.
6
Розпряміть лист і розмітьте його смужки шириною 1-1,5 см. Смужки повинні бути паралельні довгій стороні прямокутника. Малювати лінії можна кульковою ручкою або процарапивать в'язальної спицею. Скріпіть разом пару-трійку таких смужок. Розмір формочки залежить від того, чи збираєтеся ви піч великий корж чи маленьке печиво. Скріплювати найзручніше звичайнісіньким степлером.
7
Знайдіть відповідну картинку з фігуркою тварини, зображенням зірочки і т.д. Обробіть її так, щоб вийшов один силует. Подгоните під потрібний розмір і роздрукуйте. Найкраще зробити лекало з щільного, але тонкого картону. Виріжте фігурку.
8
Покладіть лекало на стіл. Прикладіть до нього смужку торцем і почніть її загинати по контуру фігурки. Це робиться руками , без всяких інструментів. Обведіть таким чином весь контур, намагаючись по можливості точно формувати кути. Кінці смужки скріпіть степлером. Зайве обріжте або ще раз загніть по тому ж контуру і прикріпіть до першого шару скріпкою.
Корисна порада
Форми для кексів можна зігнути зі спеціальної харчової папери. Вона продається в гіпермаркетах і господарських магазинах. Для цього потрібна хоча б одна фабрична металева формочка. Папір просто нарізається на круги відповідного розміру, а потім згинається за формою.