Як вибрати кросівки для бігу.

Біг робить благотворний вплив на стан здоров'я. Але, приступаючи до цього відповідального заняття, необхідно підібрати відповідне взуття. Спортивне взуття повинна бути якісною. Ваші ноги, як і весь організм при бігу, відчувають значне навантаження. При неправильно підібраного взуття суглоби і міжхребетні диски відчувають постійну ударну вертикальне навантаження, тому повільно, але неминуче руйнуються. Кілька порад допоможуть правильно вибрати кросівки для бігу.
Інструкція
1
Найголовнішим якістю є здатність до амортизації. Вона знижує вертикально-ударні навантаження на тіло людини і допомагає відштовхуванню при бігу. Відповідно, збільшується швидкість бігу в таких кросівках. Такі амортизатори звичайно знаходяться під п'ятою і носком. Вони знижують тиск і навантаження на стопу. У ролі амортизатора, як правило, застосовуються спеціальна пружина або повітряна подушка.
2
Кросівки для заняття бігом повинні бути зручними та легкими. Але треба не забувати про фіксацію п'яти і стопи. Тому така спортивне взуття повинна бути на шнурівці. Небажано застосовувати липучки і блискавки, хоча вони здаються практичними і зручними.
3
Спеціальна устілка просто необхідна для хороших кросівок. Вона має невеликий горбок, який допомагає розподілити вагу тіла на ступню правильно і знижує навантаження на хребет.
4
При виборі кросівок треба визначитися, за якою поверхні ви будете бігу ть. Плануючи біг на природі, варто вибрати кросівки з більш агресивною підметкою, що має щербини, які виступають візерунки, які дозволять збільшувати зчеплення. Для бігу по асфальту вибирайте взуття з рифленою підметкою.
5
Як матеріал для кросівок найкраще підійдуть натуральні - шкіра і бавовна. Відмінний варіант - шкіряні вставки на бавовняних кросівках. Тому що матеріал для кросівок повинен бути міцним і м'яким. До того ж нога в такому взутті повинна «дихати».
6
Вирішивши займатися бігом, виберіть кросівки трохи більше вашого звичайного розміру для того, щоб забезпечувався необхідний повітрообмін. При цьому треба враховувати, що протягом доби нога незначно збільшується в розмірі. Під час пробіжки кров по організму рухається швидше, це посилює її приплив до ніг. Щоб це не викликало дискомфорт, і потрібні кросівки для бігу трохи більшого розміру.
7
Володіючи корисними властивостями, взуття для бігу повинна бути ще і красивою. Тому що красиві речі викликають приємні емоції. А бігу ть потрібно в хорошому настрої.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=xPsYkD5s4zI
Зверніть увагу
Як вибрати кросівки. На контрафактних кросівки не зекономиш. Але навіть з об'єктивно відмінних, фірмових кросівок треба ще зуміти вибрати «свої» -ті, які підходять саме для вас. Підбирати кросівки для бігу треба з урахуванням наявних захворювань і мали місце травм, звичайних для бігу відстаней, властивої вам манери бігу, швидкості і умов пробіжок.
Корисна порада
Як вибрати кросівки для бігу в місті? Хоча більшість моделей кросівок виглядають однаковими, це не так. Сучасні технології та багаторічні дослідження дозволяють створювати кросівки з характеристиками, здатними задовольнити індивідуальні потреби кожної окремої людини. Взуття може впливати не тільки на швидкість бігу, але і на ваше здоров'я. Погано спроектовані кросівки можуть стати причиною травм колін, гомілок і ступень.