Як вибрати настільну лампу школяру.

C початком навчального року пильну увагу необхідно приділити організації робочого місця школяра, зокрема, висвітленню. Від настільної лампи залежить багато чого: результативність роботи, самопочуття дитини після її завершення і т.д. При правильно підібраною і встановленої настільній лампі від дитини можна очікувати високих результатів при виконанні уроків. Це пояснюється тим, що очі не втомлюються при вірному освітленні, значить, дитина не перевтомлюватися.
Інструкція
1
Плафон лампиФорма і колір плафона мають велике практичне значення. Переважніше лампи з конусовидним плафоном. У такого плафона підставу вузьке, а краї - широкі, тому буде максимальне освітлення. Колір плафона повинен бути не дуже яскравим, т.к. яскрава лампа буде відволікати увагу дитини від роботи. Кращий колір для плафона - зелений. Зелені відтінки не відволікають увагу і дозволяють м'язам очей відпочити. Гарні також спокійні пастельні тони. Важливий ще й матеріал, з якого виготовлений плафон. Гарні пластмасові плафони, але при низькій якості пластика вони можуть почати плавитися, коли довго горить лампочка. При цьому виникає небезпека загоряння. Треба вибирати лампи з твердого, досить товстого пластика. Часто для виготовлення плафонів ламп використовується метал. Він пожежобезпечний і міцний. Але має недолік - він нагрівається, тому ваша дитина може обпектися, коли захоче поправити лампу .
2
Штатив лампиОсобенно добре підійде світильник настільний, що має гнучку ніжку з жорстким кріпленням до столу. При цьому у світильника ніжка може бути гнучкою повністю або обертатися на шарнірах в трьох площинах. Закріплення світильника поза робочої зони дозволяє значно збільшити робочий простір столу. При жорсткому кріпленні виключається падіння світильника. Використовуючи гнучку ніжку лампи можна висвітлювати будь-яку частину столу, не переставляючи світильник. Бажано, щоб плафон була не прозорим. Він буде направляти потік світла на стіл, а не зліпити очі дитини. Щоб світло від лампочки був трохи розсіяним, у плафона повинен бути відбивач.
3
ЛампочкаЛучше всього використовувати в настільній лампі для дитини просту лампочку розжарювання, що має біле матове покриття. Це дозволяє використовувати в світильнику диммер (реостат), який може регулювати потужність джерела світла. Що дає можливість домогтися найбільш правильного і комфортного освітленості столу. З люмінесцентними енергозберігаючими лампочками використання диммеров неможливо.
4
Розташування лампиРасположеніе настільної лампи на столі залежить від того, якою рукою дитина пише. Щоб тінь не потрапляла на робоче місце школяра лампу ставлять на столі зліва, коли дитина «правша». І справа, якщо дитина «лівша».
Готуючи дитину до наступного навчального року, батьки намагаються забезпечити його всім необхідним. Але багато хто не пам'ятає про те, що крім покупки зошитів, книжок, ручок і олівців, необхідно правильно організувати робоче місце школяра. Настільна лампа є одним з найважливіших атрибутів письмового столу. До її вибору треба підходити з максимальною увагою, адже неправильне освітлення може не тільки відбити у дитини бажання займатися уроками, але і зіпсувати його зір.
Інструкція
1
Спершу зверніть увагу на форму плафона лампи. Ідеальний варіант - це форма трапеції, вона забезпечує найбільш комфортне для очей освітлення. В теж час пам'ятайте про те, що занадто яскравий колір плафона відволікатиме школяра від виконання домашніх завдань, тому ваш вибір повинен зупинитися на лампі спокійних тонів. Оптимальний варіант - зелений колір, він зробить благотворний вплив на зір дитини.
2
Перевірте матеріал, з якого виготовлений плафон. Якщо плафон виконаний з пластика, то огляньте його внутрішню сторону: лампа ні в якому разі не повинна прилягати до стінок плафона. Інакше через деякий час він почне плавитися, що може привести до займання. Метал також має свої недоліки: він швидко нагрівається і може обпекти дитину, якщо йому знадобитися повернути світильник.
3
При покупці лампи якнайбільше уваги приділіть самого джерела світла. Адже саме він надає головний вплив на зір школяра. Сьогодні люмінесцентні лампи практично витіснили звичні лампи розжарювання, вони споживають набагато менше енергії і при цьому не нагріваються. Однак такі лампи дають недостатньо світла. Зупиніть свій вибір на світильнику, який даватиме м'який жовте світло. Пам'ятайте про те, що лампочка повинна бути прихована плафоном, інакше яскраве світло буде зліпити дитини.
4
Ніжка лампи повинна бути повністю рухомий або обертатися в трьох напрямках на шарнірах. Такий світильник можна встановити поза робочої зони, що дозволить заощадити простір на письмовому столі. Крім того, ви зможете самостійно підібрати необхідну висоту і нахил, розташувати лампу так, як вам буде зручно. Особливо практичні лампи на гвинтових кріпленнях, вони не займають багато місця, кріпляться практично на будь-які поверхні і можуть обертатися в будь-яких напрямках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=BXyvD8A-Aag
Корисна порада
Регулятор освітлення дозволить дитині використовувати лампу не тільки для роботи, але і як нічник.