Як привчити новонародженого до ліжечка. Як привчити дитину засинати в ліжечку.

Більшість батьків готове до того, що з появою в домі новонародженого дитини про спокійний сон доведеться забути. Але коли малюк підростає, батькам все частіше хочеться відпочити і усамітнитися, хоча б вночі. Привчіть дитину засипати у власній ліжечку , і ви забезпечите собі, а головне - йому, спокійний і здоровий сон.
Інструкція
1
Визначте час, коли малюкові пора лягати спати і старанно дотримуйтесь його. Складіть список процедур, що підготовляють дитину до сну, це може бути легкий масаж, купання, читання перед сном або колискова. Їх потрібно також постійно повторювати один за одним в один і той же час.
2
Нехай обстановка максимально розташовує до сну. Занавесьте вікно шторами, якщо на вулиці світло, а вночі включите нічник. Ізолюйте кімнату від сторонніх звуків. Водночас, можливо, певні звуки, такі як природний шум, тиха музика чи монотонне читання, заспокоюють і заколисують малюка - це можна взяти на озброєння.
3
Порадьтеся з педіатром і неврологом, як краще спати вашому малюкові. Багато дітей швидко звикають засинати в окремій ліжечку , а коли стають старшими, сприймають ліжечко як «своє» власне місце. Звичайно, спочатку вони можуть голосно плакати і проситися на руки, але якщо батьки будуть ніжні, наполегливі і дбайливі, то дітки скоро будуть з задоволенням засинати в своєму ліжечку . Іншим малюкам потрібно відчувати уві сні тепло батьків, інакше вони починають турбуватися і погано спати. В цьому випадку потрібно почати з спільного сну і поступово, у міру дорослішання, привчати дитину до ліжечку .
4
Будьте наполегливі, уважні і терплячі. У кожного методу є свої переваги і недоліки, до них потрібно бути готовим. Якщо ви не берете малюка з собою спати, постарайтеся дати йому більше тепла вдень, балуйте його, частіше беріть на руки, щоб він відчував, що ви не стали любити його менше. Якщо малюк після плачу заспокоюється, спить добре і міцно, значить, його плач викликаний лише небажанням змиритися з втратою вашої уваги. Якщо ж сон порушується, краще відмовитися від обраного методу і якийсь час спати спільно.
5
Якщо щось пішло не так, звертайтеся до лікаря. Можливо, що ви все робите правильно, але малюк відмовляється спати в ліжечку , та й в цілому погано засинає - значить, причина в чомусь іншому, можливо, пов'язана зі станом здоров'я. Відвідайте невролога або педіатра і пройдіть призначені обстеження.