Як зробити годівницю для акваріума.

Пристосування для акваріума відрізняються своєю різноманітністю. Навіть досвідчений акваріуміст може заплутатися у всіх цих баночках, коробочках і трубочках, що вже говорити про новачків у цій справі. Якщо ви тільки-тільки починаєте освоювати акваріумістика і збираєтеся придбати все необхідне для утримання красивих тропічних рибок в домашніх умовах, не зайвим для вас буде дізнатися, як самостійно виготовити годівницю для риб. Повірте, це дуже просто.
Вам знадобиться
  • клей для оргскла, оргскло, пластик, порожниста гумова трубочка, пінопласт, ніж, шило
Інструкція
1
Годівницю для сухого корму дуже легко виготовити із звичайного пінопласту. Візьміть невеликий прямокутний шматок висотою 1-1,5 см. Довжина і ширина залежить від розмірів вашого акваріума і особливої ролі не грає. Гострим лезом або ножем акуратно виріжте з пінопласту прямокутну або квадратну рамку. Слідкуйте за тим, щоб ширина краю рамки не була більше 2 см, але і дуже вузькою її теж робити не варто. Така годівниця буде добре триматися на воді і не потоне, а в разі її забруднення або деформації, таку годівницю можна легко замінити на нову.
2
Якщо під рукою немає пінопласту або вам хочеться створити для свого акваріума щось більш практичне і менш екстравагантне, годівницю можна виготовити з гумової або пластикової трубочки діаметром 0 , 8 - 1 см. Зігніть трубку кільцем, а кінці зафіксуйте непотопаючий предметом циліндричної форми трохи меншого діаметру. Така годівниця також буде триматися на плаву, але на відміну від пенопластовой, може випадково затонути, якщо вода потрапить в порожнину трубки. Слідкуйте за тим, щоб з'єднання були зафіксовані герметично і не розходилися під дією сили тяжіння або при контакті з водою.
3
Для живого корму виготовте годівницю з подвійним дном. Якщо для годування рибок сухими рачками досить рамки, вільно плаваючою по поверхні води, то для мотиля необхідна годівниця з дрібними отворами. Риби будуть підпливати до годівниці і хапати живий корм, що звисає з дірочок. Виготовити таку годівницю можна з оргскла або пластику товщиною до 1,5 мм. З чотирьох смужок скла зробіть прямокутну рамку, акуратно склеїти їх між собою. Дно годівниці також зробіть з оргскла або пластику. У дні необхідно проробити велику кількість отворів, діаметром близько 2 мм. Коли всі частини годівниці будуть готові, склейте підставу з дном. Кріпити таку годівницю до краю акваріума можна дротяними гачками.
Зверніть увагу
Годівниці для сухого корму можна виготовляти з найрізноманітніших плавучих матеріалів, але уважно вивчіть властивості матеріалу, перш ніж опускати його в акваріум. Деякі пластики або пористі герметики можуть містити токсичні речовини і нашкодити вашим рибкам.
Корисна порада
Для живого корми можна виготовити дві годівниці з отворами різного діаметру, щоб можна було використовувати їх для різного корму.
З приходом весни на вулицях міст з'явилися наші пернаті друзі. У місті птахам нелегко забезпечити себе кормом, тому деякі з нас допомагають їм - споруджують годівниці, шпаківні, просто підгодовують на вулиці. Годівниці можна побачити практично на кожному дереві в парку. Хтось вішає їх у себе на вікні, щоб поспостерігати за життям птахів.
Інструкція
1
З чого можна зробити годівницю ? Вибір матеріалу, або предмета, з якого буде зроблена годівниця, обмежується тільки вашою фантазією і вільним часом. Годівницю можна зробити з пластикової пляшки, з картонної коробки з-під соку і т.д.
2
Годівниця з пластикової пляшки. Зробити годівницю з пластикової пляшки можна двома способами. Можна зробити годівницю , використовуючи тільки дно пляшки або всю пляшку. Від пластикової пляшки треба відрізати дно сантиметрів 5-10 і за допомогою волосіні закріпити на гілці дерева. Другий спосіб: в пластиковій пляшці зробіть прямокутний отвір і також закріпіть на гілці, використовую волосінь. Також з пластикової пляшки можна вирізати годівницю оригінальної форми, наприклад, у вигляді човника. Годівницю з коробки з-під соку можна зробити аналогічними способами.
3
Але не варто обмежувати свою фантазію виробництвом годівниць з пластикових пляшок і картонних коробок. Матеріалом для годівниці може служити і кокос. Розрізавши, його навпіл і вийнявши серцевину, що залишилася шкаралупу можна також закріпити на гілці дерева, наприклад, декоративно прикрасивши червоними стрічками і тим самим зрадити годівниці оригінальності.
4
Матеріалами для годівниці може служити все, що завгодно: будь-яка пластмасова коробка з-під якоїсь дрібниці, жерстяна банка з-під кави, будь-який предмет округлої або прямокутної форми з неглибоким дном. Для додання оригінальності та неповторності вашої годівниці її можна прикрасити будь-яким доступним вам способом, наприклад, бантами, що залишилися від свята, зробити візерунки на ній, використовувати звичайну акварель або кольорову самоклейну папір. Прикраса годівниці можна довірити своїй дитині, тим самим показуючи йому необхідність турботи про навколишнє природі.
5
Закріпіть годівницю можна на балконі, або на підвіконні і спостерігати за життям птахів. Красиво оформлені годівниці помістіть в своєму саду, на дачі, зробивши сад більш живим і квітучим. Але не варто забувати, що в підгодівлі потребують не тільки птахи, що живуть поруч з вами. Годівниці можна розмістити також в лісопаркових зонах.