Як заклеїти болоневой куртку. болоньєвих тканину.

Багато хто пам'ятає радянську моду на плащі з болоньи - капронової тканини зі спеціальним водонепроникним покриттям. Сьогодні вироби з цього матеріалу, як і раніше мають свого покупця, в основному через свою дешевизну і здатності служити надійним захистом в дощову пору. Один з недоліків болонєвій куртки - це невисока міцність. Її можна легко порвати або пропалити, після чого «хімічне» полотно можна буде відремонтувати тільки за допомогою клею.
Вам знадобиться
  • - клей;
  • - вата;
  • - етилацетат або ацетон;
  • - праска;
  • - сухе полотно;
  • - клаптики для латок (або аплікація);
  • - довгі і манікюрні ножиці;
  • - лезо;
  • - прес.
Інструкція
1
Правильно підберіть клейовий склад для ремонту болонєвій куртки. Перед застосуванням засобу бажано не тільки прочитати інструкцію виробника, але і протестувати його дію на обрізку непотрібною болоньи. Добре зарекомендувала себе в якості клею для болоньи суміш з каучуку і етилацетату (ефіру оцтової кислоти) марки КП-1; можна також випробувати будь гумовий клей, «Момент» або «Супер Момент».
2
Виріжте латочку по довжині розриву з такої ж, як у куртки, болоньи (в ідеалі) або з прогумованої тканини, відповідної за кольором.
3
Протріть виворітну сторону пошкодженої болонєвій куртки ватним тампоном, змоченим в етилацетаті або ацетоні. Зачекайте пару хвилин.
4
Нанесіть клей на латку згідно інструкції на упаковці (зазвичай потрібно відрахувати певну кількість часу до стиснення склеюваних поверхонь).
5
Ретельно з'єднайте стики розриву і притисніть латочку до вивороту куртки. Покладіть на неї прес вагою не менше кілограма і витримайте його належний час (воно буде вказано на етикетці клейового складу). Дійте обережно, щоб стики болоньєвих полотна не розійшлися.
6
Якщо з лицьового боку куртки з болоньи склеєний розрив виглядає не дуже естетично, спробуйте приклеїти на ушкоджене місце підходящу по дизайну і складу полотна аплікацію.
7
Відремонтувати Болонью (якщо на куртці великий розрив або пропалені отвір) можна за допомогою двох латок - лицьової та зворотньої. Акуратно вирівняйте діру гострими манікюрними ножицями або лезом бритви, після чого приклейте з вивороту куртки відрізок болоньи більшого діаметра.
8
З «обличчя» вироби необхідно прикласти до дірі латочку, точно збігається з нею за формою.
9
Оцініть зовнішній вигляд обох латок і приклейте їх. Після цього рекомендується накрити склеєне місце шматком сухого лляного або бавовняного полотна і обережно пропрасувати його праскою з терморегулятором, встановивши температурний режим не вище 110 градусів.
Зверніть увагу
Не варто зашивати прорив на болонєвій куртці - під голкою (особливо якщо тканина не має підкладки) краю стиків будуть обсипатися. Спробуйте використовувати замість заплаток і клею спеціальну стрічку-павутинку, яку можна купити в магазині швейної фурнітури. Відрізок цього матеріалу прикладіть з виворітного боку розриву і гладьте, поки він не приклеїться. Однак завжди перевіряйте дію праски на пробному тканому клаптику - під гарячою підошвою болонья може зморщитися!