Як визначити варикоз.

Перші симптоми варикозу можуть з'явитися ще задовго до прояву видимих ознак хвороби. Вони розвиваються поступово, а передують їм несприятливі фактори - плоскостопість, надмірні фізичні навантаження, тривале перебування на ногах або здавлення вен незручною одягом. Все це сприяє застою крові у венах, зниження еластичності їх стінок і розширення.
Інструкція
1
Найчастіше розвивається варикоз підшкірних вен нижніх кінцівок. Перші його симптоми можуть з'являтися і зникати протягом багатьох років і проявляються тяжкістю і незначними ниючими болями в ногах. Але найчастіше ці ознаки залишаються без уваги, оскільки нагадують симптоми звичайної втоми або інших хвороб - плоскостопості, остеохондрозу та інших.
2
При тривалому впливі несприятливих факторів відбувається подальший розвиток хвороби, і з часом ниючі болі стають більш вираженими. Через венозного застою з'являється важкість у ногах. В області гомілковостопного суглоба до вечора утворюються набряки - ознака порушення венозного відтоку. А через шкіру поступово починає проступати венозний малюнок.
3
Далі, при відсутності лікування і профілактики, знижена еластичність судин призводить до більш помітного розширення вен. Вони починають проступати через шкіру, переважно з внутрішньої сторони гомілки і стегон. В місцях їх розширення утворюються малопомітні на першому етапі вузли.
4
Порушення кровообігу та кровопостачання тканин при варикозі призводить до потемніння і пігментації шкіри, її сухості і свербіння. Через недостатнє харчування вона ставати тонкою, як пергамент, і щонайменша травма здатна привести до довго незагоєною рані.
5
У міру прогресування захворювання відбувається посилення всіх ознак варикозу . З'являється пульсуючий біль, не пов'язана з тривалим перебуванням на ногах. Вени стають явно вираженими і нагадують звиті тяжі, що проступають крізь шкіру.
6
Запущені форми варикозу можуть закінчитися утворенням тромбів (через застій крові в утворилися вузлах вен) і трофічними, незаживающими виразками (через можливі ушкоджень шкіри і порушеного її кровопостачання).