Як організувати дитячий табір.

Про організацію дитячого відпочинку батьки зазвичай починають замислюватися незадовго до літніх канікул. Існуючі табору подобаються далеко не всім. Можна спробувати організувати дитячий табір своїми силами, причому не тільки влітку. Він може працювати в будь-який час року, навіть в короткі весняні канікули.
Вам знадобиться
  • - СанПіН 2.4.4.1204-03 з останніми змінами;
  • - Наказ та Постанова Головного санітарного лікаря РФ «Санітарно-епідеміологічні правила до перевезення дітей залізничним транспортом організованих дитячих колективів» (СП 2.5.1277-03 );
  • - відповідне приміщення;
  • - туристське спорядження;
  • - зразки бухгалтерської документації.
Інструкція
1
Оцініть, якими силами ви володієте і на організацію якого табору їх вистачить. Вони розрізняються за часом роботи, розміщення, перебуванню в них дітей. Табір може працювати цілий рік, сезон або частину сезону. Розміщувати дітей можна в стаціонарному приміщенні, в наметах або в орендованому приміщенні. Дитина може перебувати в таборі цілодобово, день або кілька годин. Досить часто застосовується така організаційна форма, як розміщення в сім'ях місцевих жителів. Як правило, це творчі чи спортивні табори по обміну. Виберіть відповідну форму табору.
2
Ознайомтеся з нормативними документами. Санітарні вимоги до дитячим таборам досить жорсткі, їх необхідно дотримуватися. Особливо це стосується таборів з цілодобовим перебуванням дітей. Врахуйте, що в будь-якому випадку вам доведеться запрошувати співробітників санітарно-епідеміологічної служби. Тому відразу постарайтеся виконати всі вимоги законодавства.
3
Оберіть спрямованість табору. Він може бути оздоровчим, спортивним, трудовим, естетичним, інтелектуальним. Подумайте, ніж діти будуть там займатися. Постарайтеся заручитися підтримкою органів місцевого самоврядування. Як правило, дитячі табори підвідомчі відділу освіти. Але їх можуть організовувати і спорткомітет, і відділ культури, і відділ соціального захисту населення, та релігійні організації. Запропонуйте свою ідею і переконайте представника відповідної структури в її доцільності. Вам можуть допомогти знайти приміщення і навіть отримати фінансування, а також вирішити питання з наглядовими органами.
4
Підшукайте приміщення. Його розмір залежить від кількості дітей, часу їх перебування і спрямованості. Приміщення повинно відповідати вимогам безпеки, в тому числі пожежної. Зверніться до відділу управління муніципальним або державним майном, дізнайтеся про наявність таких приміщень в потрібному вам населеному пункті і про вартість їх оренди. Запросіть співробітника Держпожнагляду для перевірки. Постарайтеся вибрати приміщення, в якому не потрібен серйозний ремонт. Для наметового табору підготуйте необхідну кількість турспорядження. Крім житлових наметів, там має бути щось на зразок штабу та медичного кабінету, а також місце для зберігання продуктів.
5
Подумайте про організацію харчування. Якщо влаштовуєте табір в приміщенні школи або дитячого садка, годувати дітей можна там же. При відсутності харчоблоків домовтеся з їдальні або кафе. Можна підписати договір на постійне обслуговування, розробити зразкове меню і розрахувати приблизну вартість харчування на кожен місяць і на день. У наметовому таборі визначте місце під кухню. Готувати можна як на багатті, так і на газових плитах. В останньому випадку необхідно подбати про балонах.
6
Наберіть персонал. Незалежно від того, чи будуть працювати з дітьми ваші однодумці на громадських засадах або вам доведеться наймати фахівців, складіть список заздалегідь. У майбутніх співробітників повинна бути можливість заздалегідь завести санітарні книжки і пройти медогляд. Тим, хто постійно працює з дітьми або на підприємствах громадського харчування, додатковий медогляд не вимагається, якщо у них не прострочений старий.
7
Прикинувши всі можливі витрати, складіть кошторис і подумайте про те, де ви візьмете гроші. Можливостей чимало. Можна організувати табір цілком за рахунок батьків. Це оптимальний варіант у ситуації, коли не потрібно залучати ніяких фахівців, а гроші необхідні тільки на харчування, проїзд, закупівлю матеріалів для занять і т. Д. Якщо всі батьки працюють на одному підприємстві, можна спробувати звернутися до його керівництва. Заручившись підтримкою органів місцевого самоврядування, ви можете отримати фінансування і з бюджету. Правда, тільки в тому випадку, якщо подбаєте про майбутнє таборі приблизно за рік до його відкриття.
Табір може бути не тільки концентраційним, піонерським або дитячим оздоровчим. Сьогодні ви можете організувати табір будь-якої тематики, будь-якого формату і для будь-якої вікової групи - все залежить від вашої фантазії, цілей і організаторських здібностей.
Інструкція
1
У першу чергу визначитеся з метою табору, його концепцією, форматом і тематикою. Вирішіть, чи буде він навчальним, оздоровчим, спортивним, туристичним, військовим, екологічним або табором відпочинку (цей перелік можна поповнювати й поповнювати). Не забудьте подумати і про своїх особистих цілях. Що ви самі хочете отримати від організації та проведення табору? Можливо, ви хочете виростити для себе нові кадри, заробити або відточити свою професійну майстерність.
2
Наберіть команду організаторів. Спочатку це має бути креативна група з кількох людей, яка займеться опрацюванням програми і всіх організаційних питань. Потім цю групу можна доповнити, якщо для проведення табору необхідна більша кількість людей.
3
Опишіть, якими ви бачите учасників свого табору: якого вони статі і віку, якими знаннями і навичками володіють, де проживають, чим займаються. Подумайте про охоплення території (організація/підприємство/навчальний заклад, місто, область, країна, кілька країн). Якщо це необхідно, визначте критерії відбору учасників.
4
Тепер, грунтуючись на цілі, концепції, форматі і тематиці табору та особливості учасників, визначитеся з місцем проведення. Вирішіть, якими мають бути умови проживання і рівень комфорту, що вам знадобиться для діяльності в рамках табору.
5
Визначтеся з тривалістю табору, розробіть його докладну програму, складіть розклад на кожен день (спільне - для учасників і більш докладний - для організаторів). Продумайте всі організаційні питання, питання, пов'язані з проживанням, харчуванням, транспортуванням учасників.
6
Визначте статті та розмір витрат. Виберіть джерело фінансування, він багато в чому буде залежати від мети і формату табору і характеристик учасників. Тут можуть бути такі варіанти: спонсорські кошти, кошти організації/підприємства/навчального закладу, кошти з бюджету міста/області, кошти громадських об'єднань, грант, Оргвнески учасників.
Зверніть увагу
Обов'язково продумайте питання, пов'язані з безпекою та охороною здоров'я участніков.Разработайте правила внутрішнього розпорядку для організаторів та учасників.
Корисна порада
Як правило кількість організаторів визначається з наступного розрахунку: (1 член оргкомітету * 10 учасників) + 1.Среді організаторів чоловіків завжди має бути більше, ніж жінок.