Як навчити дитину правильно вимовляти звуки.

При нормальному розвитку діти іноді стикаються з труднощами в оволодінні промовою. Може бути порушена як вся структура мови - лексика, граматика, фонетика - так і окремі елементи. Часто зустрічається, - порушення вимови звуків.
Інструкція
1
Щоб мова дитини була добре розвиненою, правильно формувався мовний слух і вимову, зробіть так, щоб ваша мова була прикладом для наслідування. Спілкуйтеся з малюком якомога більше, з народження використовуючи кожну хвилину. Звичайні дії супроводжуйте неквапливим, ласкавим розмовою: розповідайте, що збираєтеся робити, називайте предмети, що оточують дитину. Кроха буде вчитися зосереджуватися, прислухатися до голосу, реагувати на нього.
2
Частіше посміхайтеся малюкові, співайте пісеньки. Реагуючи на тембр голосу, висоту, мелодику, крихітка розвиває мовний слух. Посмішка немовляти, його сміх і перші відповідні голосові наслідування будуть вам нагородою. Повторюйте звуки, які він вимовляє, і малюк з посмішкою відповість вам знову.
3
Згадайте улюблені пісеньки і вірші з дитинства: потешки, колискові, лічилки. Використовуйте їх в іграх та інших ситуаціях: під час їжі, масажу, купання, при укладанні спати.
4
З перших місяців життя приділяйте увагу розвитку загальної моторики малюка, рухливості пальчиків. Центри, відповідальні за рухи рук і органів апарату артикуляції (губ, язика, щелеп, м'якого піднебіння), в корі головного мозку знаходяться в найближчому сусідстві. Удосконалюючи дрібну моторику, ви готуєте грунт для розвитку артикуляції дитини.
5
Грайте в пальчикові ігри: «Сорока-білобока», «Ладоньки», «Сірий заинька сидить і вухами ворушить», «Йде коза рогата». Крім тренування пальців, у малюка розвивається вміння слухати і розуміти зміст пісеньок і потешек, вловлювати ритм. Зовсім маленьким дітям погладжуйте кисті рук, загинайте і розгинайте пальчики.
6
Коли дитина починає вимовляти перші слова, розширюйте словниковий запас за рахунок назв навколишніх предметів. Говоріть, чітко вимовляючи слова. Можете користуватися так званою полегшеної промовою: машина - «бі-бі», собачка - «ав-ав» і т.п. Але довго не застрявайте на такий промови, а разом із спрощеним давайте і повна назва предмета.
7
Для правильної вимови малюкові необхідні добре розвинене дихання і рухливість апарату артикуляції. Щоб розвивати дихання, дуйте на ватяні кульки: заганяйте їх в «ворота» - пузиречкі або коробочки. Надувайте разом повітряні кулі, дуйте на паперові човники, запускаючи їх в тазу. Для тренування артикуляційного апарату в ігровій формі перед дзеркалом виконуйте спеціальні вправи.
8
До чотирьох-п'яти років недоліки у вимові носять фізіологічний характер. Але якщо вони зберігаються довше, звертайтеся за допомогою до фахівців. Не зайвим буде показати логопеда малюка двох-трьох років, навіть якщо немає приводу для занепокоєння. У цьому віці можна виявити такі порушення мови, які не відповідають фізіологічним нормам. Чим раніше почнете корекцію, тим успішніше буде результат.