Як навчити кішку ходити в лоток. Як заповнювати лоток для кішок.

Зміст домашньої тварини приносить господарям не тільки радості, а й додаткові турботи і клопоти. Одна з частих проблем власників кішок - привчання тварин до лотка.
Інструкція
1
Придбайте для кішки лоток для туалету. Він повинен бути зручним і досить великим, висотою близько 10 - 12 см. Поставте лоток в тихе, відокремлене, але легкодоступний для кішки місце. Не ставте його в прохідних місцях, на кухні, де кішка їсть і спить.
2
Заповніть лоток спеціальними наповнювачами для котячих туалетів, папером, газетами. Пісок і земля для таких цілей не бажані, тому що мокрі лапи кота рознесуть бруд по підлозі. У зоомагазинах представлений широкий вибір штучних наповнювачів, всмоктують вологу і запах. Однак стежте, щоб кошеня не почав їсти кульки наповнювача. Обполіскуйте лоток проточною водою без використання хімічних засобів.
3
Прослідкуйте за поведінкою домашньої тварини. Коли кішка хоче в туалет, вона починає вести себе неспокійно, обнюхує відповідне місце, нявкає, шкребе підлоги кігтями. Відразу ж віднесіть тварина до лотка, погладьте і утримуйте, поки кішка не сходить в туалет. Після цього похваліть домашнього вихованця, погладьте його, постарайтеся пояснити, що вона зробила все правильно. Відносите кішку до лотка якомога частіше перший час після сну або їжі.
4
Змочіть папірець в сечі кішки, якщо вона сходила в небажаному місці, і киньте в лоток , щоб він просочився запахом. Також відносите в лоток тверді відходи тваринного. Після цього піднесіть кішку до лотка і дайте їй його обнюхати. Після цього ретельно вимийте те місце, куди кішка сходила в туалет. Побризкайте підлогу спеціальним засобом для усунення запаху, протріть оцтом.
5
Проявіть терпіння, привчання до лотка може зайняти кілька тижнів. Ні в якому разі не бийте кішку, не кричіть на неї, щоб у тварини не виникло бажання опорожняться в неправильних місцях зло вам. Але якщо протягом півтора місяців кошеня так і не навчився ходити в туалет в лоток , постарайтеся знайти причини. Можливо, тварині не подобається наповнювач або місце для туалету вибрано незручно.