Як робити уколи собаці в холку. Як правильно зробити укол собаці.

Собаки, як і люди, періодично хворіють. І якщо звичайне харчове отруєння можна полегшити за допомогою таблеток і спеціальної дієти, більш серйозні захворювання вимагають введення препаратів за допомогою шприца. Добре, коли уколів потрібно зробити 2-3 і ветеринарна лікарня знаходиться від вас недалеко. А що ж робити, якщо вашому чотириногого друга необхідні часті щоденні уколи ? Не варто сумувати, навчитися ставити собаці укол в холку самостійно - не така вже складна задача.
Вам знадобиться
  • ліки, шприц, вода для ін'єкцій, вата, спирт
Інструкція
1
Важливе умови - стерильність. Не думайте, що тільки для людини має значення стерилізація рук і приладів при проведенні різних лікарських маніпуляцій. Обов'язково вимийте руки з милом перед тим, як будете робити собаці укол. Також приготуйте стерильну вату, спиртовий розчин і ємність з ліками. Зверніть увагу, що все необхідне повинне знаходитися від вас в безпосередній близькості, щоб не довелося бігати по квартирі з шприцом в руках, розшукуючи вату або ліки. Отже, чистими руками акуратно розкрийте упаковку зі шприцом і, тримаючись за кінчик голки в пластиковій упаковці, насадите її на підставу шприца.
2
Тепер наберіть у шприц ліки. Якщо розчин знаходиться в ампулі, відкрийте її за допомогою пилки та наберіть вміст шприцом. Якщо ж ви маєте справу з сухою речовиною, яке необхідно попередньо розчинити, наберіть у шприц спеціальної води для ін'єкцій і, проколів гумову кришечку бульбашки з ліками, введіть її всередину. Голку необхідно видалити і знову закрити ковпачком, а розчин збовтати до однорідного стану. Після того, як лікарська речовина повністю розчинитися, інший стерильною голкою знову проколіть кришку і наберіть необхідну кількість препарату в шприц. Коли ліки в шприц набрано, переконайтеся, що там не залишилося бульбашок повітря - натиснете на шприц доти, поки ліки не з'явиться на поверхні голки.
3
Найвідповідальніше - сам укол. Намацайте холку - це місце, де закінчується шия і починаються лопатки собаки. Нервових закінчень тут мало, а важливі кровоносні судини проходять далеко, тому навіть якщо ви зробите щось не зовсім так, ніякої шкоди тварині від цього не буде. Отже, зберіть лівою рукою шкіру на холці в складку, а правою швидким впевненим рухом введіть в підставу цієї складки голку. Не варто боятися ввести голку надто глибоко, пам'ятайте, що ви повинні ввести ліки під шкіру, а зробити це можна тільки в тому випадку, якщо прокол буде не поверхневим. Ідеально ввести голку на 2/3, але якщо у вас вийде глибше - це теж непогано. Тепер натискайте на шприц, продовжуючи притримувати складку в зібраному стані. Коли шприц спорожніє, акуратно витягніть голку і тільки після цього розправте складку на загривку.
Зверніть увагу
Якщо бачите, що з місця проколу сочиться кров, протріть його ватою, змоченою спиртовим розчином. Просто під час уколу ви випадково зачепили кровоносну судину. Ніякої шкоди тварині ви не нанесли.
Корисна порада
Якщо ввели голку надто глибоко, не варто хвилюватися з цього приводу. Просто потягніть шприц трохи на себе і продовжуйте вводити ліки.
Собакам можна вводити внутрішньом'язові ін'єкції в домашніх умовах, а ось внутрішньовенні краще ставити у ветеринарній лікарні, так як знайти потрібну вену крізь густу шерсть складно. Перш ніж ставити укол своєму улюбленцю, порадьтеся з досвідченим ветеринаром, адже собаці можна заподіяти шкоду при введенні не того препарату. Алергічні реакції на ліки можуть виникати і у тварин, тому перший раз вводите скорочену в десять раз дозу.
Інструкція
1
Помийте руки і підготуйте шприц з ліками. Намагайтеся набирати розчин в шприц, коли пес не бачить, інакше він почне нервувати, особливо якщо йому раніше ставили укол и. Обробляти шкіру тварини спиртом чи ні - вирішувати вам, але краще підготуйте спирт і ватку.
2
Якщо у вас агресивна собака, надіньте їй намордник. Деякі тварини, що люблять своїх господарів, починають кусатися, і це цілком обґрунтовано, адже ви завдаєте болю.
3
Знайдіть м'яз в стегні собаки, вона добре прощупується натисканням пальців і, розсунувши шерсть, обробіть приблизне місце ін'єкції спиртом. Намагайтеся не переживати, тварини почувають вироблення адреналіну в крові людини і починають нервувати.
4
Притримаєте тварина і швидко поставте укол . Прикладіть ватку зі спиртом і погладьте собаку. Іноді вона навіть не встигає зрозуміти, що сталося і наступна процедура проходить в повному спокої.
Корисна порада
Якщо після введення уколу собака стала важко дихати або дивно поводитися, негайно відведіть тварину до ветеринара. Ще краще, якщо першу ін'єкцію поставить фахівець і понаблюдает за собакою 10-15 хвилин.