Як витягнути цвяхи.

З такою проблемою доводиться стикатися зазвичай при виконанні теслярських робіт та ремонту взуття, коли терміново потрібно витягнути старий або невірно забитий цвях з каблука або дошки.
Інструкція
1
Ідеальна ситуація, коли капелюшок цвяха височить над поверхнею, буває далеко не завжди. Набагато частіше припадати мати справу зі старими цвяхами, чиї капелюшки глибоко «втоплені». В цьому випадку першим ділом слід цю капелюшок підняти над поверхнею. Підійде добре заточена викрутка або зубило в поєднанні з молотком. Після того як ваші зусилля увінчаються успіхом, можете пускати в хід традиційні в такому випадку пассатижи або кусачки. Потягніть за капелюшок цвяха, при цьому трохи розгойдуючи або покручивая його.
2
Складніше, якщо вам доведеться віддирати від статі килимове покриття, прибите десятками і навіть сотнями дрібних цвяшків або поміняти штахетник на занепали паркані. Зовсім інші масштаби роботи зажадають від вас нових підходів. На щастя, сьогодні є можливість придбати спеціалізований інструмент, призначений для ефективного видалення цвяхів без особливих зусиль. Обценьки для дрібних цвяшків сконструйований таким чином, що їм зможе користуватися навіть дитина. Налаштуйте крок інструменту, якщо є така необхідність. Підчепите демонтується поверхню і, піднімаючи гвоздодер, витягуйте цвяхи один за одним.
3
Набагато гірше, якщо при спробі витягнути старий іржавий цвях його капелюшок обламується. Тут все залежить від конкретної ситуації. Якщо у вас, наприклад, є можливість дістатися до нижньої частини цвяха, то спробуйте за допомогою молотка вибити цвях і потім витягнути пассатижами. Якщо це дошка, то докладете зусиль і підніміть її руками або за допомогою монтування, щоб вона зіскочила з цвяха.
4
Ще один спосіб на цей випадок - виріжте навколо «обезголовленого» цвяха канавку, зробіть за допомогою бокорезов надпил і торцевими кусачками завершите роботу. Іноді приходиться витягувати цвяхи з виробів з поверхнею, яку легко пошкодити. В цьому випадку підкладіть під інструмент шматок міцного матеріалу, на який можна спертися.
5
Якщо ви витягуєте крупний цвях за допомогою лапи, то в один прийом цю роботу зробити не вийде. У міру вилучення цвяха назовні для більш надійної опори підкладайте під обценьки дерев'яні брусочки. Таким же методом ви можете витягувати цвяхи кусачками або кліщами.