Як включити sata контролер. в биосе включити сата контролер.

Якщо з незрозумілих причин ваш комп'ютер перестав «бачити» жорсткий диск, є кілька причин для виникнення цієї несправності. Вінчестер вийшов з ладу, кабель живлення і дата-кабель підключені нещільно, в BIOS материнської плати відключений sata- контролер . У першому варіанті вам, швидше за все, доведеться міняти устрій, у другому - перевірити кабель, в третьому - правильно встановити настройки BIOS.
Вам знадобиться
  • - права адміністратора.
Інструкція
1
Зайдіть в BIOS комп'ютера. Для цього відразу після включення натисніть Del на клавіатурі. На деяких материнських платах спеціальна клавіша для входу в BIOS може бути різною - прочитайте інструкцію на екрані після включення комп'ютера. Як правило, з першого разу може не вийде, тому потрібно буде спробувати ще раз. Намагайтеся відразу після виключення комп'ютера часто натискати на кнопку.
2
Після входу в розділ BIOS знайдіть пункт Integrated Peripherals або будь-який, який за змістом відповідає інтегрованим пристроям. У цьому пункті розташовані пункти налаштування параметрів, що стосуються внутрішніх можливостей материнської плати. Знайдіть запис Onboard SATA Controller. Або будь-який запис, що містить слова SATA Controller. Перевірте варіанти даного параметра - зазвичай це Enabled і Disabled, Включений і Відключений відповідно. Уважно встановлюйте всі параметри. Для підтвердження натискайте клавішу Enter.
3
Встановіть параметр Onboard SATA Controller в значення Enabled і збережіть зміни BIOS, натиснувши кнопку F10 і введення, або перейшовши в пункт Exit і вибравши пункт Save changes. Якщо ви не натиснете цю кнопку, система в автоматичному режимі запропонує вам зберегти всі зміни, які були зроблені. Після перезавантаження комп'ютера ще раз зайдіть в BIOS, як зробили в першому пункті, і перевірте, виявлений чи вінчестер. Це можна зробити в пункті Standard CMOS Features або Standard CMOS Setup, зазвичай даний пункт розташований першим по списку. В цілому ж можна сказати, що включити sata- контролер на персональному комп'ютері нескладно, головне - трохи розбиратися в системі BIOS.