Як вибрати бурштин.

Незважаючи на те, що бурштин не є дорогоцінним каменем, з давніх часів він служить амулетом і прикрасою. У давнину йому приписували чудодійні властивості і здатність зцілювати багато хвороб. На жаль, на сьогоднішній день з'явилося дуже багато підробок цього самоцвіту. Як же вибрати натуральний бурштин , а не дешеву марну фальшивку?
Інструкція
1
Уважно розгляньте бурштин . Слід знати, що в підробках, як правило, в достатку присутні повітряні бульбашки, і колір виробу однорідний по всій довжині. Натуральний самоцвіт, особливо якщо він не піддавався термічній обробці, має цікавий колір, з переходом одних відтінків в інші.
2
Зважте виріб з бурштину. Янтар - один з найлегших напівкоштовних каменів. Вага великих бурштинових намистин може бути всього лише 50 г. Скляні та пластмасові імітації набагато важче. До того ж на дотик вони холодніше, ніж натуральний камінь.
3
Потріть виріб з бурштину про тканину. Натуральний камінь стає при цьому негативно зарядженим і починає притягувати дрібно нарізаний папір або, наприклад, волосся. Якщо електризації не відбувається, перед вами підробка.
4
Прикладіть до поверхні каменя розпечену голку. Якщо ви відчули специфічний запах каніфолі - це натуральний самоцвіт. Різкий запах горілої пластмаси вкаже вам на штучне походження «каменя». Також слід знати, що при попаданні у вогонь бурштин загоряється на третій секунді і продовжує горіти сильним полум'ям вже після того, як його витягнуть з вогню.
5
Зробіть соляний розчин. Для цього розчиніть в склянці води 10 чайних ложок солі. Опустіть бурштин в отриману рідину. Натуральний камінь спливе на поверхню, підробки залишаться лежати на дні склянки. Обов'язково промийте самоцвіт в проточній воді після даного експерименту, інакше на ньому утворюється соляна кірка.
6
Зріжте невелику смужку вироби зі зворотним його боку або просто в непомітному місці. Рекомендується робити це за допомогою гострого ножа або бритви. Натуральний камінь буде трохи кришитися. Штучний, швидше за все, - зрізатися м'якою стружкою.
7
Якщо ви бачите в бурштині цілком сучасну муху, можете бути впевнені в підробці.