Як зібрати двигун.

Слід пам'ятати, що самостійно зібрати двигун зможе далеко не кожен автолюбитель - без відповідного досвіду зробити це правильно буде дуже складно. Зазвичай грамотну збірку двигуна здатний здійснити тільки досвідчений моторист, який не з чуток знайомий з сучасними технологіями ремонту окремих деталей двигуна.

Найбільші складності в процесі складання двигуна виникають при складанні головки блока циліндрів. Тому в більшості випадків довірити ремонт і збірку головки блока циліндрів необхідно співробітникам автосервісу, оскільки вірогідність допустити помилку дуже велика. Але якщо ви з якихось причин змушені були взятися за збірку двигуна самостійно, пам'ятайте про те, що і ремонт, і збірку будь-яких вузлів двигуна (у тому числі і вищезгаданої головки блока циліндрів) слід починати з проведення всіх необхідних перевірок і вимірювань.

При цьому найбільшу увагу слід приділяти сідел клапанів. Справа в тому, що саме сідло клапана є найвідповідальнішим елементом головки блока. Тому при складанні двигуна обов'язково перевіряйте надійність і щільність сполучення клапана з сідлом - тоді під час роботи двигуна витік газів з камери згоряння буде мінімальною, а компресія - максимально можливою. Порушення герметичності в даному сполученні часто призводить до появи небезпечних дефектів, які, в свою чергу, рано чи пізно приведуть до неминучого руйнування деталей двигуна.

Також важливо під час проведення робіт по збірці двигуна використовувати тільки самі високоякісні і надійні інструменти - помилки і неточності неминуче призведуть до порушень в роботі двигуна, відповідно, до несправності автомобіля. І не забудьте ще до початку збирання перевірити пружини клапанів, а точніше, їх довжину у вільному стані, а також зусилля при стисненні на певну величину - ці показники повинні відповідати тим, які вказують виробником двигуна.

Стрижні клапанів ще до установки в головку необхідно змастити маслом, а встановлюючи малос'ёмние ковпачки, ні в якому разі не виявляйте на них сильного механічного впливу (на деяких двигунах вони не мають упора і легко пошкоджуються). Щоб зібрати двигун якісно, виконуйте всі дії акуратно, не приступайте до роботи в поспіху і не забувайте в процесі зборки змащувати всі болти і фіксатори маслом.