Як оцінити свою зарплату.

Скільки б ми не заробили, цих коштів завжди не вистачатиме. Парадоксально, але чим вища зарплата, тим більше прокидаються в нас потреб, реалізація яких коштує чималих грошей. А може, говорячи про своєму маленькому заробіток, ви злегка перебільшуєте? Або ж, навпаки, привід для скарг дійсно є, так як роботодавець посадив вас в кабалу? Спробуйте оцінити свою винагороду неупереджено.
Інструкція
1
Дізнайтеся величину прожиткового мінімуму і середньої заробітної плати в населеному пункті, в якому ви проживаєте. Причому це мають бути не офіційні дані, які, як правило, бувають перебільшені, а факти, що відображають сувору реальність. Залежно від результату порівняння у вас буде привід для радості чи для смутку.
2
Відкрийте газету оголошень або зайдіть у розділ «Робота» в інтернеті. Знайдіть вакансії, на які ви могли б з повним правом претендувати (посада, аналогічна тій, на якій ви працюєте в даний момент, або місце, куди вас з вашим досвідом і освітою могли б прийняти). Якщо грошову винагороду, яка вам пообіцяють, буде значно більше вашого нинішнього, значить, там, де ви працюєте на даний момент, вас просто не цінують. Правда, при пошуку підходящих вакансій слід звертати увагу на місто, в якому розташовується офіс компанії. Якщо роботодавець обіцяє зарплату , удвічі чи троє перевищує ваш нинішній заробіток, цілком можливо, що вас запрошують до Москви або інший великий населений пункт з розвиненою інфраструктурою. А в цих містах, як відомо, не тільки рівень зарплати більш високий, але і в цілому життя істотно дорожче.
3
Оцінити власну зарплату можна, проводячи аналогії з грошовою винагородою своїх колег. Якщо при виконанні практично одних і тих же обов'язків різниця в щомісячних виплатах буде достатньо велика, спробуйте з'ясувати, як таке могло статися. Можливо, вашим колегам видають надбавки за вислугу років, розряд, проходження додаткових курсів та ін.
4
Оцінити розмір власної зарплати можна запросивши приятелів в кафе. Подивіться, як вони виглядають, на чому приїхали, що замовляють ... На основі цих простих спостережень про людину можна багато чого сказати. Будьте спостережливі і робіть висновки.
Щоб не жити від зарплати до зарплати, не брати борги і дозволяти собі дорогі речі, потрібно навчитися економити. Не варто відразу кидати здорове харчування і переходити на напівфабрикати, до економії потрібно підходити розумно.
Інструкція
1
Почніть фіксувати всі свої витрати, подивіться - куди реально йдуть ваші гроші. Можливо, в кінці місяця виявиться, що ви спускаєте недозволено великі суми на алкоголь або інші шкідливі речі. Переглянете розподіл бюджету.
2
Міняти звички харчування в цілях економії не варто, однак економити на їжі можна. Плануйте меню на кілька днів вперед, складайте список необхідних продуктів і завжди чітко дотримуйтеся списку. Не ходіть в магазин на голодний шлунок - таким чином ви наберете багато зайвого. Не купуйте велику кількість швидкопсувних продуктів - беріть тільки те, що реально з'їсте. Пройдіться по найближчих супермаркетам, порівняйте ціни, виберіть найбільш дешевий. При купівлі ліків - вивчіть його складу, постарайтеся знайти більш дешевий аналог - дуже часто більшу частину ціни становить переплата за популярну фірму-виробника. Оцініть вартість препаратів в різних аптеках і виберіть найдешевшу.
3
Купуйте одяг на розпродажах і в стоках, при виборі якийсь обновки ретельно подумайте - чи є у вашому гардеробі речі, з якими ви будете її носити. Не купуйте ультрамодну одяг, через півроку вона стане неактуальною, вам знадобиться щось нове.
4
Витрати на житло найчастіше фіксовані, проте на них теж можна заощадити - намагайтеся витрачати якомога менше електроенергії, води, газу. Якщо ви знімаєте житло - проаналізуйте ринок нерухомості, можливо ви переплачуєте і варто підшукати щось інше. Виберіть вигідний тариф для свого мобільного телефону та інтернету.
5
Знайдіть дешевший аналог своєму захопленню - якщо ви ходите в спортзал, пошукайте більш дешевий, замість покупки книг в книжкових магазинах, запишіться в бібліотеку.
6
Якщо на вашому робочому місці передбачено місце для харчування, зберігання, розігріву їжі - придбайте спеціальні ланчбокси і носіть обіди з собою - бізнес-ланчі в закладах громадського харчування роблять значну дірку в сімейному бюджеті.