Як приготувати маскарпоне в домашніх умовах. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Батьківщина сиру маскарпоне - Північна Італія, провінція Ломбардія. На основі цього білого, ніжного сиру готують безліч знаменитих італійських десертів, не тільки терамісу. В "сирної табелі про ранги" він стоїть невисоко, оскільки відноситься до незрілим білим сирам, і виник, ймовірно, як утилізація відходів у виробництві витриманих сирів. Але низьке походження ніяк не впливає на його прекрасні смакові якості.
Вам знадобиться
  • Для маскарпоне з вершків
  • 1 л вершків (35%);
  • ? ч. ложки лимонної кислоти;
  • чисте лляне рушник;
  • друшляк;
  • каструлька.
  • Для традиційного маскарпоне:
  • 1 л свіжих вершків (не менше 30%);
  • 75 мл лимонного соку.
  • Для маскарпоне на білому винному оцті
  • 1 л вершків (10%);
  • 1 ч. ложка білого винного оцту.
Інструкція
1
Маскарпоне з вершків (35%). Вилийте літр вершків в суху каструльку, нагрійте до75 ° C. Розведіть лимонну кислоту в 1 чайній ложці води і додайте в вершки. Зменшіть вогонь до дуже маленького і готуйте ще 10 хвилин, обережно помішуючи віночком.
2
Підставте миску під друшляк, складіть рушник удвічі і покладіть його зверху, потім вилийте вершки на рушник, завадить і поставте в холодильник на 3-4 години або на ніч. Дістаньте з холодильника, вийміть з друшляка маскарпоне. Зберігайте не більше 3 діб в скляному посуді при температурі 2-4 ° C.
3
Традиційний маскарпоне Налийте вершки в каструлю і нагрівайте їх до 85 ° C, постійно помішуючи. Приберіть каструлю з вогню. Збивайте вершки віночком дуже енергійно і додавайте лимонний сік крапля за краплею.
4
Поставте каструлю в таз з крижаною водою або наповнений кубиками льоду і продовжуйте збивати, потім поставте в холодильник на пару годин. Збивайте вершки знову до утворення кремоподібної маси.
5
Викладіть масу в бавовняну тканину, зав'яжіть краю мотузкою, щоб вийшло подобу мішка, покладіть в друшляк. Друшляк поставте в миску і приберіть в холодильник на ніч.
6
Дістаньте вранці мішок із заготівлею з вершків, дайте постояти при кімнатній температурі хвилин двадцять, щоб маса трохи зігрілася. Збийте ще раз, поставте назад в холодильник і тримайте там, поки маса остаточно не загусне. Вийміть готовий маскарпоне з мішка, зберігайте в холодильнику не більше трьох днів.
7
Маскарпоне на білому винному уксусе.Достаньте вершки з холодильника заздалегідь, вони повинні бути кімнатної температури. Налийте вершки в каструлю, поставте на заздалегідь розігріту конфорку, додайте оцет, перемішайте і тримайте на середньому вогні 3 хвилини (за цей час суміш повинна почати створаживаться).
8
Зніміть каструлю з вогню, остудіть і приберіть в холодильник на 12 годин (на ніч). Візьміть сито, поставте в миску, постеліть на дно сита складену у багато разів марлю. Вилийте туди вчорашню заготовку з вершків і дайте стекти сироватці (вийде приблизно 500 г сирної маси і близько 300 г сироватки).
9
Візьміть ситцеве тканину, складіть у кілька разів і покладіть на дно сита. Покладіть в тканину сирну суміш, стягніть краю тканини і поставте зверху гніт. Залиште так на 7-8 годин. Вийміть з імпровізованого мішка готовий сир маскарпоне.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1OVXXGHvwpA