Як зробити сабвуфер. Як зробити самому сабвуфер.

Будучи справжніми цінителями якісного звуку, багато людей намагаються вдосконалити свої аудіо-носії. Найефективніше вдосконалення - низькочастотні динаміки, що відрізняються великою потужністю. Такі динаміки називаються сабвуферамі. Якщо у вас немає можливості придбати сабвуфер, але є всі матеріали та інструменти для того, щоб зібрати його самостійно, інструкція, наведена нижче, допоможе вам.
Вам знадобиться
 • - ножівка для роботи з деревом
 • - напилки (трикутні, плоскі, круглі)
 • - стамеска
 • - електрична дриль
 • - викрутка або шуруповерт
 • - електролобзик
 • - канцелярське приладдя (ручка, олівець і лінійка)
 • - циркуль з широким кроком
 • - герметик, клей ПВА, клей по дереву.
 • - фанера товщиною від 1 до 2 см., дерев'яні бруски розміром 20х20, 30х30, 40х40.
 • - саморізи розміром від 1 до 5 см
Інструкція
1
Підберіть потрібні інструменти для роботи. На комп'ютер встановіть програму JBLSpeakerShop.
2
Перед початком роботи обов'язково прорахуйте основні параметри динаміка. Справа в тому, що не буває абсолютно однакових динаміків, навіть якщо вони абсолютно однакової моделі і зійшли з одного конвеєра в один і той же день. Різниця між ними буде невелика, але ми повинні її враховувати. За цими параметрами в подальшому ви будете вибирати тип ящика для сабвуфера. Запишіть отримані характеристики на аркуш паперу і зберігайте цей папірець до кінця роботи.
3
Отже, знадобиться розрахувати наступні характеристики: Pnom - цей параметр означає номінальну потужність динаміка, він приводиться в марці головки (75ГДН-1 75Вт) .Fs - це частота власного резонансу динаміка на відкритому пространстве.Fc - цей параметр означає резонансну частоту в закритому пространстве.Qts - це повна добротність на резонансній частоте.Qes - це електрична добротність на резонансній частоте.Qms - механічна добротність на резонансній частоте.Vas - таким скороченням позначається еквівалентний обсяг дінаміка.D - це ефективний діаметр діффузора.Xmax - це максимальне зміщення діффузора.Чтоби виміряти ці параметри, використовуйте калькулятор, вольтметр, генератор НЧ, герметичний ящик об'ємом приблизно 20 л. Підключіть до лінійного виходу звукової карти підсилювач. З виходу підсилювача через резистор підключіть динамік. Потужність резистора не повинна бути більше 2 Вт Виміряйте всі параметри і запишіть їх.
4
Коли ви отримаєте параметри динаміка, то переходите до вибору ящика для сабвуфера. Якщо у вашого динаміка Fs вище 100 Гц, то вибирайте вільний випромінювач (Free air). Якщо Qts <0,8 ... 1, оптимально 0,7проізведеніе Fs/Qts = 50Третій варіант ящика - це фазоинвертор (Vented box). Вибирайте його, якщо Qts <0,6, оптимально 0,39проізведеніе Fs/Qts = 85Четвёртий варіант - пасивний випромінювач (Passive Radiator). Його зробити дуже і дуже трудно.Пятий варіант - банд пас (Band pass). Вибирайте його, якщо Fs/Qts = 105. Цей варіант ефективний, але і найскладніший у виконанні.
5
Розпакуйте програму JBL Speaker Shop в кореневу папку диска. Запустіть файл setup.exe з папки DISK1. Запустіть програму: Пуск => Програми => JBL SpeakerShop => SpeakerShop Enclosure Module.Работать в програмі нескладно, так що не будемо детально описувати цю роботу.
6
За допомогою заготовлених інструментів виготовте сам ящик, орієнтуючись на параметри динаміка. Пам'ятайте, що чим потужніший звук, тим товщі повинні бути стінки ящика. Будьте дуже уважні з розміром отвору для динаміка, використовуйте для його позначення циркуль. Обробіть всі краї напилком і шкуркою. Працюйте акуратно, щоб не поранитися і не посадити занози.
7
Не забудьте проклеїти внутрішню поверхню ящика звукопоглинальним матеріалом.