Як продавати рекламну площу.

З тим, що реклама - це двигун торгівлі, сперечатися складно. Але от запустити цей двигун буває по плечу далеко не всім. Щоб отримувати стабільний прибуток від розповсюдження реклами, необхідно докласти чимало зусиль, щоб переконати потенційних рекламодавців в рентабельності співробітництва з вашою компанією.
Вам знадобиться
  • - клієнтська база даних або контактні дані компаній, які можуть бути потенційно зацікавлені в розміщенні реклами;
  • - прайс-лист компанії;
  • - комерційна пропозиція.
Інструкція
1
Визначте площі, які можуть бути потенційно продані під розміщення реклами. Залежно від того, якими ресурсами володіє підприємство або приватна особа, що можуть бути: місця в періодичній кореспонденції, фасади будинків або ефірний час на радіо або телебаченні.
2
Переконайтеся, що підприємство має право вести рекламну діяльність. Це повинно бути відображено в переліку видів діяльності засновницьких документів кодами 74.40 (Рекламна діяльність) або 72.60 (інша діяльність, пов'язана з використанням обчислювальної техніки та інформаційних технологій).
3
Вивчіть цінову політику своїх конкурентів, які вже працюють на ринку. На цьому етапі важливо враховувати популярність рекламної площадки і її якість. Приміром, на вартість рекламної площі вуличного баннера відбивається ступінь насиченості прилеглої магістралі. Газети і журнали встановлюють вартість на свої рекламні послуги в залежності від тиражу і обсягів ринку збуту продукції. Крім того, свою роль грає і термін роботи рекламораспространителя на ринку
4
Створіть комерційну пропозицію. У ньому повинні відображатися всі переваги вашої рекламної площадки. Як правило, в комерційних пропозиціях основний упор ставиться на цільової аудиторії.
5
Скористайтеся клієнтською базою для того, щоб поширити свою комерційну пропозицію. Вона складається з координат представників компаній, які потенційно можуть бути зацікавлені в розміщення реклами. Знайти цю інформацію можна на офіційних сайтах компаній. Як правило, для пошуку рекламодавців потрібен провідний спеціаліст, який налагоджувати і підтримувати контакти. Ці повноваження можуть бути делеговані працівникові компанії або самому керівнику. Але найчастіше підприємство наймає працівника, який має досвід в цій сфері. І, як правило, головним критерієм відбору фахівця є наявність діючої клієнтської бази. Таким чином, рекламний менеджер або агент може, не витрачаючи час на створення бази даних, негайно приступити до пошуку рекламодавців в перший робочий день.
6
Підготуйте бланки договору на надання послуг, в якому будуть прописані всі нюанси угоди.
7
Створіть бланк медіа-плану. Цей документ використовуватиметься тільки для внутрішнього використання. У ньому будуть фіксуватися дати виходу та закінчення рекламного терміну для кожного клієнта. Також в цьому документі робляться позначки про оплату і продовженні договору.
Сьогодні існує безліч варіантів рекламних конструкцій: щити, вивіски, дахові та світлові установки, штендери та багато інших. Всі вони використовується для вирішення різних завдань рекламодавців, які визначають способи і особливості продажу зовнішньої реклами.
Інструкція
1
З'ясуйте, для якої категорії рекламодавців можуть бути найбільш цікаві ваші рекламні площі. Необхідно пам'ятати, що ви пропонуєте покупцеві не просто рекламне місце, а контакт з певною аудиторією. Чим більш конкретні і очевидні сприятливі умови для сприйняття рекламованого продукту або послуги цільовим сегментом, тим привабливіше для рекламодавця пропонована площа.
2
Ви можете вибрати альтернативний шлях взаємодії з рекламодавцями, попередньо визначивши найбільш активних з них в вашому місті і виявити їх цільову аудиторію. Потім оцініть, чи є у вашій «географії» місць такі, які відповідають їхнім потребам. Після цього можна приступати до оформлення комерційної пропозиції і поводитися з ним до рекламодавця.
3
Пропонуйте замовникам якомога більш різноманітну програму розміщення зовнішньої реклами. Конструкції повинні відрізнятися за формою (у тому числі і нестандартної для окремих категорій рекламодавців), розміром, оглядовості, висоті опори, розі установки щита по відношенню до проїжджої частини. Покупець повинен мати можливість вибирати зручний для себе період розміщення реклами і спосіб оплати. Необхідно забезпечити підсвічування конструкцій (внутрішню або зовнішню) у вечірній і нічний час, оскільки важлива цілодобова демонстрація реклами.
4
Враховуйте особливості роботи з конструкціями різного формату. Наприклад, у випадку з двосторонніми рекламними щитами 6х3 метра найбільш цінною для рекламодавця є сторона «А» (справа по ходу руху і ближня до транспортному потоку). У щита, розміщеного на розділювальній смузі, обидві сторони вважаються категорії «А». Сторону «Б» можна зробити більш привабливою для покупця рекламного місця, якщо конструкцію розташувати в місці повороту дороги з двостороннім рухом (по одній смузі в кожну сторону). Тоді сторона «Б» перебуватиме в полі зору водія більш тривалий час.
5
При продажу зовнішньої реклами використовуйте можливості інтернету, максимально автоматизація робочі процеси. Зареєструйте сайт і замовте для нього програмне забезпечення, що дозволяє замовникам бачити повну інформацію про пропоновані вами рекламних конструкціях і місцям розміщення, їх зайнятість/доступність і вартість. Також для зручності клієнта передбачте можливість задавати необхідні параметри пошуку і фільтрації даних, здійснювати віртуальний перегляд рекламних площ.