Як зшити легінси.

Легинси - зручна і практичний одяг. У поєднанні зі спідницями, туніками і короткими або довгими светрами, вона можна підкреслити достоїнства фігури або приховати її недоліки. Зазвичай ці вузькі брюки роблять з еластичного трикотажу. Правильно виконане виріб повинен сидіти на вас, як влиті, ніде не зморшки і не обвисати. Вам необхідно потренуватися з трикотажною рядком та іншими еластичними швами на зразку робочого полотна, після чого можна починати шити легинси.
Вам знадобиться
  • - відріз біеластічного трикотажу темного кольору;
  • - форма;
  • - ножиці;
  • - швейна машина з трикотажною рядком і лапкою;
  • - голки для трикотажу;
  • - оверлок;
  • - калька або газета;
  • - еластична тасьма;
  • - нитки ;
  • - праска і марля.
Інструкція
1
Правильно підберіть робочу тканину для пошиття легінсів. Досвідчені швачки зазвичай використовують трикотаж, найкраще - біеластічний. Він тягнеться в двох напрямках і прекрасно зберігає форму після прання. Важливо, щоб полотно було приємно в шкарпетці - адже легинси зазвичай носять на голе тіло.
2
Шити виріб рекомендується з темної тканини, тоді штани можна буде комбінувати з одягом різних кольорів. До того ж вони зорово зроблять повні ніжки більш стрункими.
3
Зробіть викрійку легінсів бажаної довжини - довгі, напівдовгі або короткі. Найпростіший варіант - це знайти готовий креслення підходящого розміру або скористатися старими вузькими джинсами, акуратно розпоровши їх по внутрішньому шву. Деталі крою можна розкладати на біеластічном трикотажі як поперек, так і вздовж.
4
Приготуйте правильний інструментарій для шиття з трикотажу. Вам необхідні спеціально заточені тонкі голки (вони будуть розсовувати дольки петель на трикотажному полотні, не пошкоджуючи їх). Добре, якщо швейна машинка має трикотажну строчку. Якщо ж її немає, для додання шву еластичності необхідно налаштувати зигзаг, зробивши його частішим. Нарешті, вам знадобиться спеціальна лапка для трикотажу і оверлок.
5
Зробіть акуратні зрізи деталей крою і обробіть їх оверлоком. Далі сточите деталі легінсів прямий трикотажної рядком (в сантиметрі повинно бути 5-7 стібків!). Якщо машинка погано справляється з рихлим полотном, скористайтеся радою досвідчених швачок: підкладіть газету під виворітну сторону робочого полотна, або зробіть смужки кальки і укладайте їх поверх строчки. З готового виробу папір буде легко прибрати.
6
Обробіть нижню кромку легінсів оверлоком, при цьому трохи розтягуйте тканину. Потім накладіть на оверлочний шов еластичну тасьму і прострочіть її зигзагом. Замість цього можна підвернути низ (4 см на подгибку) і прошити його подвійною голкою (на «обличчі» речі вийде подвійна строчка). Ще варіант - вшити манжети, які повинні добре охоплювати ногу. Вони повинні бути трохи вже брючини.
7
Виконайте подгибку верху вироби, залишивши з її внутрішньої сторони невеликий отвір. Вам залишилося тільки всунути в нього еластичну тасьму.
Зверніть увагу
Намагайтеся не гладити легинси, не стирайте їх в гарячій воді, інакше вони швидко втратять свою еластичність і сильно сядуть. Якщо необхідно приутюжить зрізи, випробуйте дію праски на обрізку полотна. Потім обережно обробіть його не дуже гарячій підошвою через вологу марлю або в режимі пара.