Як шити ниткою-гумкою. Як закріпити нитку з спандекса.

Нитка-резинка (або спандекс) дозволяє виконувати пишні буфи на рукавах, ліфі, горловині та інших частинах жіночого одягу. Це гідна альтернатива еластичною стрічці, пришитою вручну. Сосборенние деталі виглядають ошатно, при цьому викрійка вироби дуже проста - зазвичай вона складається з прямокутних або трапецієподібних деталей. Деяку складність представляє робота зі спандексом на швейній машинці, де він використовується в якості другої нитки.
Вам знадобиться
  • - моток спандекса;
  • - швейна машина;
  • - армована нитка;
  • - голка;
  • - відріз основної тканини і клапоть для тренування.
Інструкція
1
Намотайте нитку-гумку на човникову шпульку вручну, добре натягуючи її при цьому. Можна використовувати автоматичну намотування.
2
Відрегулюйте натяг спандекса, затягуючи або послаблюючи гвинт - від цього буде залежати густота збірок. Ваше завдання - домогтися того, щоб гумка йшла з ковпачка з невеликим зусиллям (але не надто важко або легко).
3
Заправте верхню нитку. Вона повинна бути армованої, щоб готові буфи витримували надалі великі навантаження.
4
Встановіть максимальну довжину стібків. Строчка буде використовуватися звичайна, пряма.
5
Залиште на початку строчки досить довгі «хвости» ниток. Армовану нитку протягніть на виворітну частина полотна і зв'яжіть її зі спандексом в міцний вузлик. Щоб закріпити майбутню збірку, вам необхідно додатково простьобаний початковий відрізок вручну.
6
Починайте робити акуратну строчку з «обличчя» виробу. Перший шов буде ще досить слабким, тому вам потрібно виконати пару паралельних строчок. Дійте в такій послідовності: прострочите лінію зборки перший раз до кінця; розгорніться на 90 градусів; зробіть паралельну строчку і т.д.
7
Обов'язково розтягуйте тканину руками, щоб під самою машинної лапкою зборок не утворювалося!
8
Гарненько потренируйтесь в шиття ніткой- гумкою, щоб з'ясувати необхідний коефіцієнт стиснення тканини для зборок. Позначте на зразку полотна лінії швів. Це повинен бути той же самий матеріал, з якого ви збираєтеся зшити буф! Збірки можуть вийти у вас більш-менш тугими і пишними - залежно від спандекса, структури тканини або натягу нитки. Тільки вибравши оптимальний варіант пошиття зборок, приступайте до виконання всього виробу.
9
Рекомендується виконувати строчки-збірки на окремих частинах одягу, а потім вже зшивати модель. Не забувайте робити зворотний хід в кінці кожної готової складання або фіксувати «хвости» вручну. Тоді ваш саморобний наряд довго не втратить форму.
Зверніть увагу
Чи не прокладайте строчку-збірку на товстій подгибку (наприклад, по лінії вирізу). В цьому випадку нитка-гумка буде погано лежати на полотні. Рекомендується виконати шов не по двох верствам тканини, а безпосередньо під подгибкой.
Корисна порада
Випробуйте спрощений метод роботи з ниткою-гумкою на швейній машинці. Встановіть зигзагоподібний шов і покладіть під лапку робоче полотно. По лінії зборки покладіть спандекс і пристрочите її зигзагом. Після цього можна акуратно затягнути гумку (сформувавши збірку потрібної пишності) і закріпити її вручну.