Як зв'язати жіночий бере.

Бере став класичним головним убором. Простий або ажурний, пов'язаний спицями або гачком, об'ємний і плоский, він неодмінно прикрасить дівчину з будь-яким типом обличчя, а крім того захистить від холоду.
Вам знадобиться
  • - 300 г пряжі;
  • - спиці № 2,5 і 3;
  • - панчішні або кругові спиці № 2,5 і 3.
Інструкція
1
Наберіть на спиці 80 петель і пров'яжіть 3-5 сантиметрів гумкою 1х1 або 2х2. Для того щоб вона не розтяглася в процесі носіння, в'яжіть гумку дуже щільно.
2
Пров'язавши необхідну величину гумки, зв'яжіть один ряд виворітними петлями з лицьового боку і знову в'яжіть гумкою 1х1 або 2х2. Таким чином, ободок буде подвійним, а, отже, шапочка вийде об'ємніший і тепліше.
3
В останньому ряду гумки рівномірно додайте 45 петель (в підсумку вийде 125 петель). Далі в'яжіть фантазійним візерунком. Врахуйте, що кількість петель має бути кратно раппорту малюнка.
4
На висоті двадцяти сантиметрів в'яжіть виворітного гладдю, при цьому в кожному особовому ряду збавте спочатку кожну десяту та одинадцяту петлю, а потім кожну шосту і сьому, потім третю і четверту. І, нарешті, кожні дві петлі пров'яжіть разом. Решта петлі стягніть, нитка закріпіть.
5
Деталь складіть навпіл і виконайте шов вручну або стачайте на швейній машинці.
6
Ще один спосіб, при якому виріб вийде без шва. Для цього вам знадобляться панчішні спиці того ж розміру. Наберіть 80 петель на панчішні спиці. У другому ряду розподіліть їх на чотири (по двадцять петель на кожну спицю), петлі замкніть в коло і в'яжіть вкруговую гумкою на величину три сантиметри.
7
Далі переходите до в'язання основного візерунка, рівномірно додаючи 16 петель (в результаті у вас на спицях повинно вийти 96 петель). Якщо вам не зручно в'язати таке велике полотно на панчішних спицях, то ви можете перейти на кругові.
8
Через двадцять три сантиметри основного візерунка, починайте вив'язувати денце. Для цього в'яжіть лицьовій гладдю, одночасно виконуючи зменшення в кожному парному ряду. У другому колі пров'яжіть дві петлі разом лицьовими, потім дві лицьовими і знову дві лицьові разом, і дві лицьові. Продовжуйте в'язати таким чином до кінця ряду. Робіть такі ж убавкі в четвертому, шостому, восьмому і десятому круговому ряду. Решта петлі туго стягніть за допомогою робочої нитки. Бере готовий.