Як вирощувати ячмінь.

Протягом тисячоліть ячмінь вирощується як їжа для людей і тварин. Серед зернових ячмінь є культурою раннього дозрівання, невибагливої і виростає як у зрошуваних районах, так і в посушливих. За популярністю поступається пшениці, кукурудзі і рису. Містить велику кількість клітковини і мало жиру.
Інструкція
1
Виберете ділянку землі з добре дренованим грунтом, очищений від бур'янів. Для ячменю не обов'язково, щоб грунт була багата поживними речовинами. Зробите борозни приблизно через 50 сантиметрів, що підходить для посадки будь-яких видів злаків і овочів.
2
Посадіть насіння ячменю на глибину 3 - 4 сантиметри з розрахунку 60-80 штук на 1 квадратний метр. Садити ячмінь можна як восени, так і навесні. Озимий ячмінь потрібно садити в жовтні, а ярої в травні. Проростати зерно починає при температурах, близьких до замерзання (1 - 3 градуси Цельсія). В період проростання насіння чутливі до несприятливих факторів: нестачі вологи в грунті або, навпаки, надмірного зволоження, утворення на поверхні землі кірки через заморозки, глибокій посадці насіння або вимерзання при низьких температурах і поверхневому сівбі.
3
Після проростання насіння проходить близько 2 тижнів до моменту кущіння коренів. Коли саджанці зміцняться, ячмінь легко дає паростки, навіть вночі. Коренева система ячменю сильно розвинена, проникає глибоко в землю і починає кущитися, займаючи велику площу і забиваючи коріння бур'янів. З одного куща коренів може вирости до 7 стебел рослини. Оптимальна температура росту становить 18 - 25 градусів Цельсія.
4
Чи не поливайте ячмінь багато і часто. Під час наливу зерна надлишок вологи може подовжити період дозрівання, а при посухи і високих температурах відбувається вимушене швидке дозрівання. В обох випадках зерно не добирає поживні речовини і втрачає товарний вигляд.
5
Зберіть урожай, коли ячмінь досяг зрілості. Рослина стає ламким і набуває золотистий колір. Зерно ячменю обернуто в жорстку плівку. Ця особливість дозволяє збирати врожай завчасно, що немало важливо при поганих північних погодних умовах. Зібрані в снопи недостиглі зерна ячменю дозріють до повноцінних.