Як визначити прискорення вільного падіння.

Чому одно прискорення вільного падіння на широті 45,5 ° на рівні моря, відомо кожному. Набагато цікавіше дізнатися, чому воно дорівнює саме у вашій місцевості. Для цього його необхідно виміряти експериментальним шляхом.
Інструкція
1
Візьміть електронний годинник з функцією секундоміра. Також приготуйте два кнопкових вимикача без фіксації, один з яких має дві контактні групи: розмикати і замикаючу, не пов'язані один з одним гальванически, а другий - тільки замикаючу. В якості другого зручно використовувати мікроперемикач, забезпечений важелем.
2
Розташуйте другий вимикач на горизонтальній площадці, а до його важелю прикріпіть другу, рухому площадку, також розташовану горизонтально. Вона повинна бути досить легкою, щоб не натискати на важіль під дією власної ваги.
3
Замикаючі групи контактів обох вимикачів підключіть паралельно кнопці годин, якої в низ запускається і зупиняється секундомір. Розмикаючих групу контактів першого вимикача підключіть до джерела живлення електромагніт з відповідними параметрами. Паралельно нього для захисту контактів від напруги самоіндукції підключіть діод 1N4007 в зворотній полярності.
4
Розташуйте електромагніт над майданчиком на висоті порядку, складовою рівно один метр. Увімкніть блок живлення і підвісьте на електромагніт кулька від комп'ютерної миші старого типу.
5
Переведіть годинник у режим секундоміра і скиньте його свідчення.
6
Натисніть на кнопку першого вимикача. Шарик відокремиться від електромагніту, а секундомір запуститься. Впавши на майданчик, кулька викличе спрацьовування другого вимикача і зупинку секундоміра. На табло відобразиться час в секундах, протягом якого кулька долав відстань в один метр.
7
Розрахуйте прискорення вільного падіння за такою формулою: g = 2d/t ^ 2, де g - прискорення вільного падіння , м/с ^ 2, d - висота, м, t-час падіння , с.
8
Щоб знайти прискорення вільного падіння більш точно, проведіть досвід кілька разів, обчисліть середнє арифметичне всіх виміряних інтервалів часу, а потім підставте його в формулу.