Як виправити прикус дорослим.

Проблеми з неправильним прикусом зазвичай починають вирішувати ще з дитинства - в цей час щелепні кісткові тканини до кінця не сформовані, і правильно перемістити зубної ряд набагато простіше. У дорослої ж людини виправити прикус складно - необхідно досить тривалий, поетапне лікування. Якщо з тієї чи іншої причини у вас відбулося зміщення зубів і деформація кісток щелепи, зверніться до грамотного ортодонта.
Вам знадобиться
  • - консультація з ортодонтом;
  • - знімок і зліпок щелепи;
  • - пломби, коронки та інші методи санації порожнини рота;
  • - спеціальні ортодонтичні накладки ;
  • - хірургічна операція (в складних випадках).
Інструкція
1
Зверніться за консультацією до лікаря-ортодонта. Швидше за все, вам знадобляться рентгенівські знімки і гіпсовий зліпок щелепи. При необхідності вам запропонують санувати порожнину рота і привести ясен в порядок, якщо вони хворі. Роботі над прикусом може передувати протезування сильно зруйнованих зубів, установка імплантів та інше. Запасіться терпінням - тільки коли ви залікувати всі зуби, ортодонт дасть схему виправлення прикусу.
2
Виправити аномалії прикусу можна за допомогою знімних апаратів. Це можуть бути спеціальні ортодонтичні пластинки із пластику, які вам доведеться носити певний час. Вони можуть допомогти окремим зубам встати правильно, змінити ширину неба і впоратися з деякими іншими приватними проблемами щелепно-лицевого комплексу.
3
Лікар може прописати вам трейнери - апарати, які справляються з різними формуються проблемами прикусу. Вони м'які, і до них можна швидко звикнути (тим більше що їх зазвичай одягають тільки перед сном).
4
Інший варіант ортодонтических накладок - це силіконові капи. Ви можете носити їх, не соромлячись - адже вони майже невидимі, і можуть зніматися (звичайно, тільки за порадою лікаря) під час чищення зубів і трапези.
5
Пам'ятайте, що використовувати знімні апарати безглуздо, якщо у вас складна деформація прикусу. Ортодонти підкреслюють, що їх дія обмежено. При розвинених аномаліях вам не обійтися без традиційних брекетів і дротяних дуг.
6
Вивчіть інформацію про брекет-системах, щоб вам було на що орієнтуватися при розмові з лікарем. Існують вестибулярні брекети - їх ви будете носити із зовнішнього боку зубів. Вони дешевші, але будуть помітні оточуючим. Якщо ви не бажаєте демонструвати свої ортодонтические проблеми, готуйтеся розщедритися на лінгвальні брекети. Вони ляжуть по внутрішній стороні зубів, і ви зможете зберегти лікування в секреті.
7
Виконуйте всі вимоги досвідченого ортодонта. Тільки він зможе індивідуально підібрати вам накладку, яка зафіксує ваші зуби і задасть потрібний напрямок їх переміщення. Брекети необхідно носити, не знімаючи! Доктор може лише відкоригувати систему по ходу лікування, або негайно замінити її в разі відклеювання або поломки.
8
Нарешті, вам може знадобитися хірургічна операція по виправленню прикусу. Вона пов'язана з дуже серйозними деформаціями щелепи. Тут вже можуть бути проведені різні лікарські маніпуляції за медичними показаннями - від переміщення зубів до пластики підборіддя.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=SDX9us0B3m8
Корисна порада
Регулярно відвідуйте стоматолога, щоб вчасно помітити початок аномалій прикусу. Згідно лікарській практиці, чим молодші пацієнт і чим він раніше звернувся до лікарів, тим більше у нього шансів впоратися з проблемою в більш короткі терміни.
Щоб виправити прикус у дорослої людини необхідно пройти процедуру, з великим терміном ортодонтичного лікування. Тривале лікування пов'язано з тим, що в зрілому віці у людини завершено ріст зубів і формування кісткової тканини щелепи. Щільна кістка складніше піддається виправленню, тому переміщення зубів під час ортодонтичного лікування потребує великої кількості часу.

Перед ортодонтическим лікуванням, як правило, проводять санування порожнину рота: пломбуються каріозні порожнини, усуваються пошкоджені пломби, лікують ясна. Усуваються всі присутні в порожнині рота інфекції: неякісно вилікувані канали, пародонтальні кишені, коріння видалених зубів і т.д. Така процедура займає немало времені.Самим ефективним способом ортодонтичного лікування у дорослих вважається система брекет. Система-брекет - це ортодонтический апарат з декількох складових, який не знімають довгий період. Головні елементи апарату - брекети і дуга, яка кріпиться до брекетів. Цей метод допомагає виправити прикус навіть людям після 30 лет.Брекети являють собою певні накладки, що прикріплюються до зубів за допомогою спеціального композитного цементу. Дротова дуга необхідна для створення напрямки виправлення зубів. Найбільш відомими системами-брекет стали зовнішні або вестибулярні апарати. Вони кріпиться на зовнішній поверхні зубів. Великим недоліком даної систем є її явна помітність. Не кожному це підходить. Для тих, кого не влаштовує явна демонстрація своєї проблеми, була розроблена інша брекет-система, звана лингвальной (язичної), яка не так помітна. Лінгвальна брекет-система допоможе виправити зуби, фіксуючись на внутрішньої (язичної) поверхні зубів. Під час застосування даної методики виправлення зубів ніхто не зможе здогадатися про що проходить ортодонтичному лікуванні. До основного недоліку лингвальной системи-брекет відносять дорожнечу технології, в порівнянні з традиційними системами.