Як підібрати асортимент для магазину.

Відкриваючи новий магазин, підприємець неминуче стикається з проблемою підбору асортименту . При обмеженому торговому просторі необхідно віддати перевагу тим товарам, які забезпечать максимальний прибуток. Формування асортименту вимагає серйозних досліджень як на початковому етапі, так і в процесі роботи.
Вам знадобиться
  • - маркетингове дослідження;
  • - система АВС-аналізу.
Інструкція
1
Проведіть маркетингове дослідження. Виділіть ваших найближчих конкурентів, що працюють в аналогічному форматі, і проаналізуйте їх асортимент. Визначте найбільш поширені і частотні марки і групи товарів. Продумайте, чи задовольнить потенційний асортимент потреби вашої цільової аудиторії. При відсутності явних конкурентів проведіть опитування споживачів, щоб виявити їхні потреби та побажання.
2
Використовуйте принципи категорійного менеджменту. Розбийте весь планований асортимент на кілька груп, і працюйте з кожною з них окремо. Наприклад, якщо у вас м'ясної магазин, зробіть категорії «сире м'ясо», «консерви», «копчені продукти і ковбаси». Після цього продумуйте складу кожної секції, грунтуючись на результатах маркетингового дослідження, проведеного раніше. Так, в категорію «сире м'ясо» можуть входити заморожені напівфабрикати, охолоджена нарізка, охолоджені напівфабрикати з добавками, субпродукти. Проте якщо у вас - невеликий магазин у спальному районі, дану категорію краще звести до заморожених напівфабрикатах і копченостям, оскільки всі інші навряд чи будуть затребувані.
3
Закупити товар відповідно до проведених досліджень і власним прогнозам. На першому етапі робіть закупівлі невеликими партіями. Намагайтеся формувати асортиментний портфель таким чином, щоб у ньому була присутня продукція різних цінових категорій.
4
Скористайтеся принципом АВС-аналізу, який дозволить вам виявити найбільш ходові, а також самі рентабельні товари. Так, до групи А потраплять 20% товарів, які забезпечать вам 80% доходу. Вважається, що для успішного бізнесу досить контролювати лише цю групу. Втім, не варто забувати і про менш ходових категоріях В і С, які забезпечують багатство асортименту .
Корисна порада
Постарайтеся вводити в асортимент марки, які були б лише у вашому магазині. Це дозволить вам виділитися на тлі конкурентів.