Як вибрати спалах.

Робота та творчість фотографа немислимі без якісної спалаху, незалежно від того, чи є фотографія вашою професією або улюбленим хобі. Якщо ви хочете займатися фотографією всерйоз і користуєтеся професійною камерою, вам знадобиться підібрати хорошу і відповідну для ваших цілей фотоспалах. Магазини фототехніки пропонують величезний вибір різних спалахів, і в цій статті ми розповімо про ті критерії і характеристиках, на які треба звертати увагу при виборі фотоспалаху.
Інструкція
1
Вибираючи спалах, зверніть увагу на її провідне число, або іншими словами - максимальну потужність. Провідне число - це те відстань, на якому ви можете отримати якісний і правильний кадр при діафрагмі 1 і чутливості 100.
2
Також зверніть увагу на TTL - параметр, що впливає на визначення потужності спалаху в залежності від експозиції кадру. Ще один важливий параметр спалаху - наявність в ній автоматичного зуму, який дозволяє міняти відстань до об'єкта, не втрачаючи фокусу і даючи більш якісне світло.
3
Якщо для вас важливо швидкодію спалаху, наприклад, якщо ви займаєтеся репортажної фотографією - придбайте спалах з високою швидкістю перезарядки батарей.
4
Також деякі спалахи мають функцію контролю експозиції в різних режимах зйомки, і деякі спалахи мають що повертається світлову головку.
5
Поворотна головка дозволяє направити пучок світла від спалаху вгору, в бік або в сторону рассеивателя, що дає різні світлові ефекти на фотографії.
6
Купуючи спалах, крім підбору вищевказаних параметрів, орієнтуйтеся на власні фінансові можливості. Спалахи бувають бюджетними, напівпрофесійними і професійними, і розрізняються відповідно за ціною та характеристиками.
7
Дешеві спалаху не рекомендуються до покупки через малого кількості зручних характеристик - наприклад, такі спалахи не мають що повертається головки, а значить, не відрізняються від вбудованих спалахів нічим, крім потужності світла.
8
Більш оптимальний варіант, який підходить для обмеженого бюджету - напівпрофесійні спалаху. Такий спалах підійде вам, якщо ви не займаєтеся складним професійним фото як професією і видом мистецтва, але хочете отримувати кадри з пам'ятних подій і цікавих місць високої якості.
9
Якщо ж ваша мета - знімати репортажі, працювати в складних умовах і заробляти фотографією - придбайте професійну спалах великої потужності і мінімального періоду перезарядки. Якщо ви спеціалізуєтеся у фотографії на стилі макро, вам буде потрібно макро-спалах, що працює на малому фокусній відстані.
Зверніть увагу
Як вибрати спалах? Це питання часто турбує початківця фотографа, який зважився на покупку серйозного джерела світла і незадоволений вбудованим спалахом. Аксесуари та пристосування для вбудованих спалахів, поширені на ринку - це не реальна допомога, а просто ще один спосіб заробити гроші.
Корисна порада
Зовнішній спалах дає фотографу величезні можливості як при репортажної зйомки, так і для проведення постановочних фотосесій. Але як вибрати спалах, яка потрібна саме вам? У цій статті ми розповімо про найважливіші характеристиках спалахів, на які необхідно звернути увагу при покупці, а також допоможемо вибрати потрібну вам спалах.