Як позбутися запаху оліфи.

Практично завжди оліфу використовують для просочення дерев'яних поверхонь і всіляких виробів з дерева, щоб додати деревині насичений колір і захистити її від зовнішніх природних, хімічних або фізичних впливів. Запах оліфи досить специфічний і їдкий, більше того, він тримається в повітрі досить довго.
Інструкція
1
Наберіть невеликі ємності з водою. Це можуть бути каструлі або тази. Досить 2-3 штуки на кімнату, приблизно, 15-20 квадратних метрів. Розставте їх по всьому приміщенню в різних місцях. Щодня один раз на добу необхідно міняти воду в ємностях.
2
Візьміть невеликі тарілочки або баночки, як правило, досить 2 штучки, і насипте в них сіль. Поставте біля місця, від якого виходить запах. Сіль можна міняти кожен день, а можна залишати стару, вона, звичайно, втратить абсорбуючі властивості, але запах утримувати не перестане.
3
Візьміть кавові зерна і розкладіть їх на папір безпосередньо біля обробленого оліфою місця. Кавові зерна міняти не потрібно, достатньо раз на день повертати їх.
4
Провітрюйте протягом трьох днів після нанесення оліфи приміщення. Якщо покриття маслом проводилося в літній період, можна вікна залишити відкритими на весь день, якщо ж в більш холодну пору, бажано провітрювати якомога частіше. При цьому не потрібно робити протягів, необхідно закрити двері кімнати і відкрити безпосередньо те вікно або кватирку, які знаходяться в даній кімнаті. Це необхідно виконувати для того, щоб запах не зміг поширитися по всій квартирі. Візьміть через два дні провітрювання кілька чорно-білих звичайних газет, бажано старих. Поверніть газети рулоном і підпаліть.
5
загасити газету після займання таким чином, щоб вона продовжувала жевріти і диміти. Пройдіть з тліючим газетами по всьому периметру приміщення, зупинившись на кілька хвилин, безпосередньо в місці нанесення оліфи , потім погасите газету, опустивши її в воду, і викинете в сміттєву урну.Оставьте наповнене димом приміщення закритим на 15- 20 хвилин, а потім провітріть. Обов'язково дотримуйтесь правил пожежної безпеки, не використовуйте цей метод в приміщеннях, де працювали з лаками.
Зверніть увагу
Оліфа - масло, прозора рідина темно-жовтого або вишневого кольору, виготовлена на основі термооброблених рослинних масел або алкідних смол. Застосовується оліфа в якості захисного покриття, просочення, основи під натуральні або масляні фарби тощо.