Як налаштувати маршрутизацію мережі.

Щоб створена вами локальна мережа працювала правильно, її необхідно як слід налаштувати. При створенні мереж, в яких комп'ютери використовують статичні IP-адреси, потрібно виконувати детальну настройку кожного конкретного ПК.
Вам знадобиться
  • - маршрутизатор.
Інструкція
1
Використовуйте для створення локальної мережі маршрутизатор. Це обладнання дозволяє підключити відразу декілька комп'ютерів і ноутбуків до інтернету, одночасно з цим забезпечуючи їх локальне з'єднання. Придбайте маршрутизатор і встановіть його в потрібному місці. Підключіть це обладнання до електро мережі .
2
З'єднайте стаціонарні комп'ютери з роз'ємами LAN (Ethernet) маршрутизатора. Підключіть до цього пристрою кабель провайдера, використовуючи для цієї мети канал Internet (WAN, DSL). Увімкніть один з обраних комп'ютерів і запустіть інтернет-браузер.
3
Відкрийте меню налаштувань маршрутизатора, ввівши його IP-адресу в рядок браузера. Обов'язково заповніть поля Login і Password. Необхідні для доступу дані ви можете знайти в інструкції до мережного обладнання.
4
Після входу в web-інтерфейс відкрийте меню WAN. Виконан настройку з'єднання з інтернетом. Якщо вам потрібно задати комп'ютерам статичні IP-адреси, то вимкніть функцію DHCP. Обов'язково перевірте активність функцій NAT і Firewall. Збережіть налаштування меню WAN.
5
Відкрийте меню Route Table і вкажіть адреси для конкретних комп'ютерів. Зазвичай це робиться для забезпечення доступу деяких комп'ютерів до внутрішньомережевих ресурсів провайдера. У цій же таблиці ви можете дозволити або заборонити якого-небудь комп'ютеру підключатися до певного сайту або іншому ПК.
6
Збережіть параметри цього меню і перезавантажте маршрутизатор. Додайте всі мережеві комп'ютери і відкрийте налаштування їх мережевих адаптерів. Природно, необхідно відкрити властивості протоколу TCP/IP. Введіть статичні IP-адреси для ваших мережевих комп'ютерів. Вкажіть IP маршрутизатора, ввівши його в поля «Основний шлюз» і «DNS-сервер». Краще використовувати для комп'ютерів IP-адреси, які збігаються першими трьома сегментами.