Як під'єднати електроплиту.

Електричні плити - це складні пристрої, які оснащені таймерами і датчиками. Робоча поверхня деяких з них виконується з стеклокерамического матеріалу, під яким знаходяться тени. Найголовніше в самостійному під'єднанні електроплити - розгалуження проводів по клем. Від цього буде залежати ваша безпека.
Інструкція
1
Звільніть плиту з упаковки і огляньте, чи немає механічних пошкоджень, перевірте комплектність. Далі переконаєтеся, що наявної у вас проводки досить для підключення. Ввідна кабель повинен бути мідним і його перетин має бути не менше 6мм2. Вступної автомат повинен бути 40-50А. Для додаткових заходів безпеки краще встановити захисний пристрій - УЗО, розрахованим на струм не менше 40-50А і струмом витоку 30mА.
2
До електричній плиті повинен бути окремий провід, перетин якого не менш 4мм2. У кабелі має бути три жили - на нуль, землю і фазу. Землю і нуль підключіть на щиті на різні колодки - землю до корпусу, а нуль на ізольовану від корпусу шину. Шина обов'язково повинна бути з'єднана проводом з нульовим виходом УЗО. Фазу підключіть на автомат з номіналом, в залежності від введеного автомата. Імпортні плити допускають трехфазное підключення. Це досягається шляхом розбиття ланцюгів, тобто перша фаза - духова шафа, друга - дві конфорки, третя - ще дві конфорки.
3
Встановіть силову розетку з трьома або п'ятьма контактами та з'єднайте її. Розетки бувають як внутрішні, так і зовнішні, яку вам поставити, визначте самі.
4
Приєднайте силову вилку до дроту. Якщо вилка з трьома контактами - провід повинен бути трижильний перетином 4мм, якщо вилка з п'ятьма контактами - беріть п'ятижильним провід перетин 1,5мм.
5
Підключіть електроплиту до кабелю. Обов'язково переконайтеся в тому, що вступної автомат вимкнений! Загострити увагу на тому, що чорний або коричневий дроти - це фаза (L), синій - нуль (N), а жовто-зелений - земля. Він під'єднується до корпусу щита, а після розетки до корпусу електроплити.
6
Увімкніть вилку електроплити в розетку, встановіть її по рівню, зробіть пробний запуск. Якщо ви все під'єднали правильно, то можна приступати до приготування їжі. Приємного апетиту.
Зверніть увагу
Щоб встановити електроплиту, необхідно дотримуватися Правил улаштування електроустановок (ПУЕ), Міжгалузеві правила по охороні праці при експлуатації електроустановок, Правила норм технічної експлуатації житлового фонду і відповідати інструкції. При недотриманні цих правил виробник може позбавити вас гарантії на електроплиту.
Корисна порада
Перед включенням вилки в розетку електроплиту краще перевірити за допомогою тестера на відсутність контакту між фазою і землею. Так само добре перевірити на коротке замикання між фазою і нулем на всіх режимах роботи плити.