Як провести перше батьківські збори.

Батьківські збори дозволяють класному керівнику підтримувати зв'язок з батьками школярів. На них вчитель має можливість не тільки повідомити батькам про успішність їхніх дітей, а й розповісти про основні положення в статуті школи. До першого батьківських зборів необхідно готуватися найбільш ретельно, так як в цей час складається перше враження про педагога.
Інструкція
1
Складіть докладний план проведення батьківських зборів.
2
Назвіться батькам. Розкажіть про те, яку освіту ви отримали, а також про те, який навчальний предмет (крім класного керівництва) ви будете викладати в даному класі. Обов'язково повідомте інформацію про ваш педагогічний стаж і попередніх місцях роботи. Якщо ви є призером будь-яких конкурсів професійної майстерності або лауреатом різних фестивалів, розкажіть про це батькам. Ви можете (за своїм бажанням) розповісти і про свою родину, про хобі і т.д. Це дозволить вам налагодити довірчі, щирі стосунки всередині колективу.
3
Повідомте батькам про ваших вимогах до учнів: зовнішньому вигляді, веденні щоденників, відвідуваності уроків, активної участі в житті класного колективу і т.д. Зачитайте також основні положення зі статуту навчального закладу.
4
Розкажіть про основні напрямки в роботі з дітьми, які ви вважаєте пріоритетними і ті, на які будете спиратися у своїй роботі з вихованцями. Наприклад, ви можете проводити патріотичне виховання та організувати роботу тімурівських груп або готувати екскурсоводів в музей Бойової Слави при навчальному закладі. Запропонуйте батькам допомогти дітям, наприклад, у складанні портфоліо ветеранів.
5
Проведіть анкетування, щоб зібрати необхідну інформацію для складання соціального паспорту сімей класу. Вам потрібно з'ясувати, чи є в класі соціально незахищені сім'ї або багатодітні, чи є діти-інваліди або ті, які мають хронічні захворювання. Уточніть, чи немає опікуваних хлопців, а також виховуються в неповних сім'ях. Для оформлення соціального паспорту вам також потрібно буде знати про наявність батьків, які проходили службу в "гарячих точках", про пенсіонерів, безробітних і т.д.
6
З'ясуйте, скільки дітей займаються в гуртках або в спортивних секціях у вільний від уроків час. Розкажіть батькам про те, які гуртки є в вашій школі і про графік їх роботи.
7
Оберіть членів батьківського комітету та голови.
8
Повідомте батькам про ваші плани в роботі з дітьми: екскурсіях, конкурсах, різноманітних вікторинах, святах, КВК і т.д. Вислухайте також їх пропозиції. Вони можуть, наприклад, запропонувати екскурсію на виробництво, де працюють.
9
Вислухайте виникли під час вашого виступу питання і максимально повно дайте відповідь на них. Поцікавтеся також у батьків, питання до яких фахівцям (психолога, соціального педагога, логопеда і т.д.) у них є, щоб запросити їх на наступне збори .
10
Будьте доброзичливі і відкриті під час спілкування з батьками ваших вихованців.